Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sygnalizator czujnika cofania wypięty,

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sygnalizator czujnika cofania wypięty,

    Witam,
    jestem świeżym posiadaczem Octavii II z 2008r TDI 105KM, auto posiada czujnik cofania tylny, który do niedawna działał, jak się okazało kabel od głośnika dającego dźwięk odpiął się i moje pytanie czy ktoś posłuży pomocą i podpowie dokładnie gdzie go wpiąć? Wiem że z tyłu w bagażniku od strony kierowcy w bocznym schowku jest masa kabli i takie gniazdo z otworami w które twierdzę że trzeba wpiąć, ale dokładnie w które miejsce. Oznaczeń tam nie zauważam więc nie chce na chybił trafił celować i coś innego uszkodzić. Nie znam jeszcze tego auta dokładnie, co jest gdzie i za co odpowiada więc liczę na Waszą pomoc drodzy Forumowicze,
    Ostatnio edytowany przez KiG; 42945.

  • #2
    Trochę to dziwne co piszesz ,bo trudno wypiąć piny z kostek od PDC ... Głośniczek idzie do 16 stykowej kostki brązowo-zielony na pin 2 ,zielony na pin 10.

    Na kostce są wybite wybite symbole gdize jest 1 a gdzie 16 pin po zdjęciu osłonki (chyba brązowej)
    Ostatnio edytowany przez patryk23; 18488.

    Komentarz


    • #3
      Głośnik z kablem zakończony jest pinem, więc nie jest nic urwane, przerwane. Może nie był dociśnięty, a chłopaki jak w ostatnich dniach robili rozrząd i ogólnie sprawdzali samochód, może coś przez nieuwagę zruszyli i nie działa. Mam nadzieję że poradzę. Dzięki za info.

      Komentarz


      • #4
        Witam
        To może ja podepnę się pod temat :-)
        Mam uszkodzony czujnik cofania tylny lewy wewnętrzny. Tak pokazał komputer. I teraz chciałbym się dowiedzieć, czy wszystkie są takie same (zewnętrzne i wewnętrzne) oraz czy wersja FL ma też takie same czujniki, jak przed liftem. Bo na allegro znalazłem dwa rodzaje, bynajmniej mi się tak wydaje.

        Komentarz


        • #5
          Przed liftem sa inne i po lifcie sa inne. w rsie po lifcie zostaly takie jak byly przed liftem.

          Te po lifcie sa na plasko. Te starsze mialy takie ramki.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            może podepnę się pod temat...
            w mojej OII Kombi przez liftem nie poprawnie działają czujniki parkowania.
            Po odpaleniu silnika i pierwszym wrzuceniu wstecznego słychać długi dźwięk sygnalizatora lecz na ekranie radia (STREAM) nie pokazują się żadne informacje odnośnie odległości. Przy cofaniu dźwięk ten po paru sekundach się wyłącza. Przy zrzucaniu z wstecznego na luz na chwilę na ekranie pojawiają się "kontury" samochodu i tyle. Przy kolejnym wrzucaniu wstecznego dźwięk się nie pojawia, natomiast "kontury" przy zrzucaniu na luz - tak. Światła cofania pracują poprawnie. Problem sygnalizacji dźwiękowej pojawia się znów po kolejnym przekręceniu stacyjki i wrzuceniu wstecznego....
            Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny i rozwiązania problemu ??

            Pozdrawiam,
            Adam
            Była Octavia II (Combi) 1.9 TDI PD

            Był Rapid 1.4 TDI-CR

            Poprzednio także Fabia II Combi 1,4 16V

            Komentarz


            • #7
              Kolego jak masz dostęp do kompa podłącz i odczytaj błędy, na 99% masz uwalony któryś z czujników parkowania, wymiana nie jest super trudna, koszt czujnika - jak dobrze pamiętam z alledrogo około 100 zł w kolorze. U mnie wymieniony ze 2 lata temu i do dziś śmiga.
              PS. komp od razu pokaże który. Ale jest jakiś inny sposób na sprawdzenie który jest padnięty. Trzeba słuchać czy cyka jak się do niego przykłada np rękę(ale sprawdź tą teorię w necie ;p)...
              SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

              Komentarz


              • #8
                Wlacz wsteczny i pochyl się przy każdym czujniku. Sprawny tak cicho terkocze, cyka... Ja w ten sposób zdiagnozowalem, który czujnik jest uwalony bo miałem taka sama usterkę. Po wymianie czujnika układ działa do dziś.

                Komentarz


                • #9
                  OK, gomar i Rauxel dzięki za podpowiedź. Czeka mnie metoda na słuch Przy okazji, czy macie jakąś metodę by czujnik ten sprawnie wymienić - mam nadzieję, że zdejmowanie zderzaka mnie nie czeka
                  Była Octavia II (Combi) 1.9 TDI PD

                  Był Rapid 1.4 TDI-CR

                  Poprzednio także Fabia II Combi 1,4 16V

                  Komentarz


                  • #10
                    gomar masz pewność, że po podpięciu pod kompa pokaże, który czujnik jest uwalony?
                    Też miałem uwalony czujnik i komp nic nie pokazywał. Mam kabel Vag Can Pro.
                    Zorientowałem się dopiero po uruchomieniu OPS, że czujnik jest uszkodzony.
                    Adam-Ski w liftbacku trzeba się było trochę pomęczyć, ale dało radę bez demontażu zderzaka. Nie wiem jak jest w Kombi.

                    Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                    Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                    Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez gradek Zobacz wpis
                      Też miałem uwalony czujnik i komp nic nie pokazywał.
                      W moim przypadku VCDS pokazał dokładnie który czujnik był walnięty.
                      Z przodu wymienić jest łatwo, wystarczy zdemontować osłone pod silnikiem lub ewentualnie zaślepki z grila przy halogenach i zwinna ręka da rade.
                      Mój szatan

                      Paweł

                      Komentarz


                      • #12
                        W kombi z tyłu też da się wymienić bez zdejmowania zderzaka, VCDS pokazał który był popsuty.
                        SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X