Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem oświetlenia wewnętrznego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem oświetlenia wewnętrznego

    Witam jestem nowy na forum kilka dni temu zakupiłem skodę octavie II 1.9 TDI i mianowicie przechodzę do tego problemu żadne podświetlenie nie działa mi wewnątrz samochodu ani w schowku ani w bagażniku z tyłu też nie i nad głową kierowcy nie zapala się.Żarówki sprawdzałem są dobre , bezpieczniki też sprawdzałem wszystkie pod maską również sprawdziłem co szukać dalej możę ktoś miał taki przypadek. A i jeszcze jedno nie działa mi wielofunkcyjna kierownica nie podświetla ani nic co poradzić tutaj mam ? Pozdrawiam gorąco czekam na jakieś pomysły.

  • #2
    podłączyć komputer z VCDS'em...
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #3
      a co do kierownicy? coś podpowiesz?

      Komentarz


      • #4
        Sprawdź dokładnie bezpiecznik nr 15 w kabinie. On odpowiada za oświetlenie wnętrza.
        Jeśli masz błędy to też VCDS pokaże. Wprowadź lokalizację w profilu, nie wiadomo skąd jesteś.
        Ostatnio edytowany przez gradek; 9065.

        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez patkam_07 Zobacz wpis
          A i jeszcze jedno nie działa mi wielofunkcyjna kierownica nie podświetla ani nic co poradzić tutaj mam ? Pozdrawiam gorąco czekam na jakieś pomysły.
          Nie podłączona?

          Zamieszczone przez gradek Zobacz wpis
          Wprowadź lokalizację w profilu, nie wiadomo skąd jesteś.
          No właśnie. Choć ja i tak nie widzę lokalizacji żadnego klubowicza.
          Jak jesteś ze Śląska to mogę do kierownicy zajrzeć.

          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            Oświetlenie naprawione już dawno zasilania wogole nie było sąsiad mi to ogarnął tylko ta kierownica problematyczna Ja od Białegostoku 70km wiec raczej nici.Bo tam wyciagałem poduche z sąsiadem ale on tez tak kiepsko z czasem ma i i te wtyczki podociskałem ale nic nie pomogło błąd jaki popełniłem to taki że nie zrobiłęm zdjęcia tego bo może to ta cała tzw zwijka taśma airbag jest uszkodzona , klaksonu też nie mam ..

            Komentarz


            • #7
              No to kolego trzeba zacząć od kilku pytań:
              Z którego roku masz Octavie?
              Kierownica z fabryki czy ktoś dokładał? (wg. mnie ktoś dokładał)
              Wiesz jaki masz moduł kierownicy? Jaki ma numer?
              Na liczniku świeci się kontrolka poduszek?
              Po zdjęciu poduszki ile było wtyczek?
              Była mała czarna podpięta do kierownicy?

              Zamieszczone przez patkam_07 Zobacz wpis
              może to ta cała tzw zwijka taśma airbag jest uszkodzona , klaksonu też nie mam .
              Gdyby była uszkodzona to raczej miałbyś też błąd w sterowniku airbag i na liczniku świecącą kontrolkę od poduszek bezpieczeństwa.
              Brak klaksonu i niedziałająca kierownica wygląda mi na to, że dołożył ktoś kierownicę ale nie dokończył roboty. Kabelek został zwykły, bez wtyczki do multifunkcji lub nie jest coś zakodowane w sterowniku.


              Zgaduję, że rocznik masz 2011+ i nieodpowiedni sterownik kierownicy.

              Najlepiej jakbym mógł tam zajrzeć. Niestety dość daleko mieszkasz.

              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • #8
                skoda z 2004 roku wydaje mi się że to orgnialna kierata kontrolkę od poduchy mam kontrolkę ale to mam napinacz jeden trzaśnięty moduł kierownicy ma numer : 1KO953549B nie pamietam właśnie ile pinów było z tego zwijacza cholera.
                A zwijacz kierownicy ma numer: 1KO959653
                Ostatnio edytowany przez patkam_07; 42958.

                Komentarz


                • #9
                  Ja pierdziu... Totalnie nie trafiłem z rocznikiem.
                  Nie szkodzi.
                  Widać, że masz to jednak z fabryki. Moduł jest pod multi.
                  Może faktycznie ta taśma jest uszkodzona? Wszystko na to wskazuje. Jak chcesz taką taśmę pod kierownicę to napisz adres. Wyślę paczką.
                  Cena będzie bardzo atrakcyjna. Szczegóły na PW.



                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • #10
                    A znalazłeś tą taśmę zrobiłbys zdjęcie?

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X