Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyświetlacz komputera pokładowego nie reaguje na przełacznik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyświetlacz komputera pokładowego nie reaguje na przełacznik

    Szukałem, nie znalazłem.
    Octavia 2 z 2010 roku. Prawa manetka wycieraczek ma na czole po prawej stronie podwójny przycisk do poruszania się po komunikatach komputera (temperatura, spalanie, dystans przejechany etc.) oraz na dole przycisk do zmiany trybu podmenu i resetowania. przyciskając te przyciski, poruszamy się po menu komputera, wyświetlanym pomiędzy zegarami.
    Aktualnie wyświetla mi się temperatura zewnętrzna i wyświetlacz nie reaguje na wspomniane przyciski. Czyli nic się nie przestawia - nie moge zajrzec, ani na spalanie, ani na czas pracy silnika, ani nic. Wszystkie inne funkcje manetki działaja prawidłowo - wycieraczki, przełacznik zmiany interwału wycierania, spryskiwacze...
    Kilka tygodni temu wymieniano mi tasme łącząca klakson i airbag pod kierownicą.
    Czy coś się zblokowało w manetce, albo w samym komputerze, albo coś źle połaczyli przy wymianie taśmy?
    Usterkę zobaczyłem dopiero teraz i nie wiem, czy po samym serwisie to działało, czy to przestało działac dopiero teraz.
    Takie są i tak najpiekniejsze...

  • #2
    Dwa wyjścia
    - usterka mechaniczna - przetarcie przewodów w manetce
    - elektryczna - magicy co wymieniali Ci taśmę mogli coś namieszać. Czy moduł pod kierownicą też był wymieniany? Jeżeli tak to mogli wstawić lowline albo namieszali coś z kodowaniem.
    Trzeba podłączyć VCDS-a i sprawdzić moduł pod kierą - czy jest reakcja na przyciski.

    Komentarz


    • #3
      Mówili, że sama wymiana taśmy nie wystarczyła, że musieli coś kombinować z imobilaizerem, bo ponoć w elektronice taśmy jest coś z nim zintegrowanego. Taśma była montowana używana.
      To juz jest dla mnie trop. Dziękuję za poradę, jade z czystym sumieniem na reklamację.
      Takie są i tak najpiekniejsze...

      Komentarz


      • #4
        No to nieźle Ci naściemniali.
        Immobiliser jest w liczniku, nie ma nic wspólnego z taśmą do airbag.
        Zakładam że masz oddzielne manetki i moduł (nie zespolone jak montowali później) to mogli podmienić moduł lub go źle zakodowali.
        Zanim pojedziesz do tych "magików" lepiej poszukaj kogoś w okolicy z VCDS-em żeby zrobił skan.

        Komentarz


        • #5
          A jest może ktoś z okolic Raszyna tak miły i sie na tym zna?
          Niestety, nie śledzę forum, bo nie bardzo mam czas i nie jestem na bieżąco.
          Takie są i tak najpiekniejsze...

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X