Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błąd 00290 - ABS Wheel Speed Sensor - Rear Left

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Błąd 00290 - ABS Wheel Speed Sensor - Rear Left

    Witajcie !

    [Skoda Octavia 1Z BGU, 1.6MPI - 2004 rok]

    Dziś po uruchomieniu auta i przejechaniu ok 300-400m zapaliły mi się 3 kontrolki: ABS , ASR, Czujnik ciśnienia opon. Podłączyłem więc VAG, otrzymałem następujący błąd:

    00290 - ABS Wheel Speed Sensor; Rear Left (G46)
    003 - Mechanical Failure

    Usunąłem błąd, uruchomiłem ponownie auto kilka razy, jednak za każdym razem po kilkuset metrach te kontrolki się uruchomiły. Prosiłbym tylko o informację, czy w tym przypadku najpfawdpodobniej będzie do wymiany ten czujnik? Jeśli tak, to jak mogę go znaleźć np. na Allegro? Pod jaką nazwą? Czy są ewentualnie inne możliwości pojawienia się tej usterki ?

    Załączone pliki

  • #2
    Zobacz czy coś nie wpadło pomiędzy czujnik a pierścień . Pokazuje mechaniczny błąd ,sprawdz MB co pokazują czujniki czy jest permanentny brak odczytu czy miarowy .

    Komentarz


    • #3
      Jutro podrzucę screen z vcds

      Komentarz


      • #4
        Mógł się rozsypać pierścień magnetyczny na piaście. Wtedy niestety cała piasta do wymiany.

        Komentarz


        • #5
          Odpukać takie rozwiązanie. W weekend będę wiedział, wtedy zdejme koło

          Komentarz


          • #6
            Czy będzie to jakoś widoczne? Połamane, uszczerbione, urwane ?

            Komentarz


            • #7
              Na allegro tego pełno.
              Popatrz na zdjęcia - ten ciemny pierścień - to jest właśnie to.
              Jak będzie połamany/pokruszony itp - to cała piasta do wymiany
              Link

              Komentarz


              • #8
                W woli ścisłości jest możliwa rzeźba z samym pierścieniem ale jest to nieopłacalne w stosunku do ceny całej nowej piasty

                Komentarz


                • #9
                  Witajcie ponownie.
                  Podłączyłem VAG, żeby zrobić sobie MB. Na uruchomionym silniku przejechałem trochę, czujniki zachowywały się następująco (screen). Cały czas miałem podłączony VAG więc stwierdziłem, że przejadę się dłuższy kawałek drogi do mieszkania, tylko po nabraniu prędkości po prostu rozłączyło mi VCDS - czy to normalne zachowanie?
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak widać na screenie wartość czujnika Rear Left jest praktycznie taka sama jak przy reszcie kół. W czym więc może tkwić problem teraz ?

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X