Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Parktronic po lifcie vs parktronic sprzed liftu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Parktronic po lifcie vs parktronic sprzed liftu

    Witam serdecznie.

    Przeszukałem zasoby forum i merytorycznie zbliżonego tematu nie znalazłem założyłem więc ten.

    Sprawa ma się tak. Jestem właścicielem Octavii II po lifcie z 2009 w nadwoziu kombi i jakiś czas temu miałem kolizję parkingową. Niestety z mojej winy ... Zniszczeniu uległy : zderzak, lampa oraz klapa bagażnika. Zdecydowałem się na zakup części używanych od dawcy o tym samym kolorze (9910). Traf sprawił, że jako dawcę udało się znaleźć octavię sprzed liftu ale ze zderzakiem i klapą od RS. Wszystko poszło gładko ... Do czasu podłączania czujników parkowania. Okazało się, że przed liftowe czujniki w zderzaku od RSa różnią się kostkami od instalacji poliftowej ... Czujniki po liftowe (moje stare) nie nadają się do montażu w zderzak od RSa sprzed liftu (większy obwód dziur na czujniki w zderzaku od RSa itd) ... I teraz pytanie a nawet dwa :-) Wystarczy nabyć kostki do czujników sprzed liftu i zasadzić je na wiązce czy może szukać całej wiązki do czujników przed liftowych ?

    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki i podpowiedzi.

    Pozdrawiam - Grzegorz

  • #2
    Parktronic w OIIFL działa na innej magistrali CAN niż w OII przed FL. (inny moduł)
    Czujniki przed FL moga nie działać z centralką po FL (nie wiem czy ktoś to sprawdzał)
    Kod czujnik przed FL - 1U0919275
    Kod czujnik po FL - 4H0919275

    Można zrobić "pająka" i podłączyć tymczasowo czujniki od RS do twojej obecnej wiązki i sprawdzić czy zadziała. Jeżeli zadziała to wtedy wystarczy podmiana wtyczek.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X