Wskazówki licznika opadają

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • smajler
    Rider
    • 2017
    • 658
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    Wskazówki licznika opadają

    Hej zauważyłem na weekendzie dziwne zjawisko w aucie mianowicie po odplaniu i przejechaniu myślę, że do max kilku km nie wskazówki licznika opadają i raz radio się wyłączyło. Wyglądało jakby nie wiem spadek napięcia, brak zasilania momentowy bo to dosłownie sekunda/dwie i wszystko wraca do normy. Żadnego szarpnięcia jakby auto zgasło i odpaliło na pych czy co. Radio jak się wyłączyło to to musiałem sam włączyć. Zastanawia mnie co tam się może szykować w przyszłości. Miał ktoś podobny przypadek?
  • boonsaw
    Rider
    • 2015
    • 260
    • Octavia II (1Z3)
    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

    #2
    Ja miałem problem z "wyłączającym się" licznikiem jak akumulator był w agonalnym stanie. Przy ruszaniu spod świateł wskazówki potrafiły zdechnąć na moment.

    Komentarz

    • smajler
      Rider
      • 2017
      • 658
      • Octavia II (1Z3)
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      #3
      A na jaki czas zdychał ci ten licznik? Ile mniej więcej wskazówki opadły?

      Komentarz

      • boonsaw
        Rider
        • 2015
        • 260
        • Octavia II (1Z3)
        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

        #4
        Mniej więcej niż na jedną sekundę. Dodatkowo zaraz po odpaleniu nie gasły mi kontrolki ESP ( wszystko co związane z pompą ABS). Podobno też klasyczny objaw padniętego aku. Po wymianie jest ok .

        Komentarz

        • smajler
          Rider
          • 2017
          • 658
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          #5
          Ok popatrzę na kontrolki. Aku jak nikt nie zmieniał to ma już 8 lat, auto stoi pod chmurką i teraz jak były mrozy -5 to lekko było widać, że mocy mu brakło ale zrobiło się cieplej i znowu kręci i pali od strzała. Dzięki za info

          Komentarz

          • boonsaw
            Rider
            • 2015
            • 260
            • Octavia II (1Z3)
            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

            #6
            Jeżeli aku ma już 8 lat to 90% ,że to w nim leży problem. w dobrym sklepie z akumulatorami zrobią Ci pomiar za darmo.

            Komentarz

            • smajler
              Rider
              • 2017
              • 658
              • Octavia II (1Z3)
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              #7
              Patrzyłem na kontrolki esp (zółte slizgajacy sie samochód i chyba coś jeszcze) i gaszą się tak 1-2s po odpaleniu auta. Aku mam świadomość, że może padać ale nie jestem pewien czy to fabryczny bo mam VARTE obsługową. Auto rocznik 07.2011 to nie wiem co wtedy szło na pierwszy montaż.

              Komentarz

              Pracuję...