Radio nie odbiera fal.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • MatiTM
    Classic
    • 2019
    • 4
    • Octavia II (1Z3)
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

    Radio nie odbiera fal.

    Witam!
    Mam problem z radiem w skodzie octavii 2. Kupiłem niedawno to autko i radio słabo odbierało. Fale zanikały ciągłe szumy. Postanowiłem wymienić antenę. Przy wymianie podpiąłem nową antenę bez jej przykręcania no i działa, więc ją przykręciłem i już nie działa. Szumi jak ta stara. Jak złapię ca antenę na dachu to radio odbiera, jak odłączę wtyczkę od anteny pod dachem i wetknę w nią kawałek zwykłego przewodu radio odbiera. Wie ktoś z kolegów, koleżanek co może być nie tak?
  • tdu1705
    Drive
    • 2017
    • 94
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    #2
    Styki w antenie i gnieździe antenowym na fachu nie są zardzewiałe? Ja psiknąłem kontaktem wytarłem poczekałem aż wyschnie i przykręciłem, po 2 dniach jak się przeżarło to łapało stację bez problemów. Może się okazać, że elektonika co jest w podstawce padła, jakby co to mam taką antenę bo zamówiłem wcześniej niż mi pomysł przyszedł do głowy jakby co to pw w sprawie podstawki z anteną

    Komentarz

    • Musamp
      Rider
      • 2018
      • 366
      • Octavia III (5E3)
      • BSE 1.6 MPI 102 KM
      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

      #3
      może to to?

      W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
      Mój czarnuch
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

      Komentarz

      • MatiTM
        Classic
        • 2019
        • 4
        • Octavia II (1Z3)
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        No ja też kupiłem całą antenę z tym że zaszalałem i kupiłem "rekina". Stara stopka była dość zaśniedziała. Sprawdziłem dziś w ukrytym menu to na starej antenie jest ANTENA ON a na ten nowej OFF wiec jakby wg wzmacniacz nie wykrywał.

        Komentarz

        • tdu1705
          Drive
          • 2017
          • 94
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          #5
          Wzmacniacz w starej antenie jest w obudowie (stopce), w nowej może musisz go dołożyć, tylko pamiętaj, żeby dołożyć jak najbliżej anteny, by wzmocnić sygnał nie szumy, które dochodzą do radia

          Komentarz

          • MatiTM
            Classic
            • 2019
            • 4
            • Octavia II (1Z3)
            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

            #6
            Antena ma niby wbudowany wzmacniacz w stopce jest płytka. Dziwne jest to ze gdy antena nie dotyka dachu to w miare odbiera a jak tylko ja włoże na swoje miejsce to juz tylko szumy

            Komentarz

            • oolsztyniak
              RS
              S_OCP Member
              • 2007
              • 6647
              • Superb II combi (3T5)
              • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

              #7
              Daj gumę pod stopkę i po problemie.
              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

              Komentarz

              • MatiTM
                Classic
                • 2019
                • 4
                • Octavia II (1Z3)
                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                #8
                Pomimo wielu prób, kombinacji, zakupu kolejnej nowej anteny radio dalej nie odbiera. W ukrytym menu serwisowym ANT OFF Możliwe że problem może być w radiu?

                Komentarz

                Pracuję...