Brak oświetlenia bagażnika O2FL 2008

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Bartek89
    Classic
    • 2019
    • 9
    • Octavia II (1Z3)
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

    Brak oświetlenia bagażnika O2FL 2008

    Witam, O2FL 2008, przy wymianie żarówki w bagażniku przestała świecić jedna i druga, mogłem zrobić zwarcie, bezpieczniki wszystkie sprawdzone, napięcie na kostce ~4V, odłączyłem na chwile akumulator(ponoć jakiś moduł można zrestartować), żarówki sprawne, światełko w schowku świeci.
    Zauważyłem, że teraz nie świeci dioda informująca o otwartym bagażniku [SIZE=16px]
  • Wojtenio
    L&K
    • 2012
    • 1093
    • Octavia III (5E3)
    • CZDA 1.4 TSI 150 KM

    #2
    Sprawdź czy masz przejście między pinami 1 i 2 na włączniku klapy bagażnika . Tam są dwa mikro włączniki w nim jeden od oświetlenia bagażnika drugi od centralnego zamka . Do tego potrzeba miernika za 15 zł . Pin 1 od włącznika idzie do masy a pin 2 idzie do BCM i to on informuje o otwarciu bagażnika . Pin 3 jest od centralnego zamka ( tego nie ruszaj ) . Podłącz miernik między pinami 1 i 2 i zobacz czy jest reakcja przy zamykaniu i otwieraniu zamka , jeżeli nie będzie to podłącz bezpośrednio masę z pinem 2 ( oczywiście we wtyczce może być kabelek drucik cokolwiek co zamknie obwód ) jak pojawi się oświetlenie i kontrolka to masz już winowajce w postaci mikro włącznika w zamku klapy . Kolor kabla do pinu 1 to brązowy i jest to masa , a do pinu 2 biało niebieski . Piny 1 i 2 zamykane są masowo .

    Komentarz

    • Bartek89
      Classic
      • 2019
      • 9
      • Octavia II (1Z3)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis
      Sprawdź czy masz przejście między pinami 1 i 2 na włączniku klapy bagażnika . Tam są dwa mikro włączniki w nim jeden od oświetlenia bagażnika drugi od centralnego zamka . Do tego potrzeba miernika za 15 zł . Pin 1 od włącznika idzie do masy a pin 2 idzie do BCM i to on informuje o otwarciu bagażnika . Pin 3 jest od centralnego zamka ( tego nie ruszaj ) . Podłącz miernik między pinami 1 i 2 i zobacz czy jest reakcja przy zamykaniu i otwieraniu zamka , jeżeli nie będzie to podłącz bezpośrednio masę z pinem 2 ( oczywiście we wtyczce może być kabelek drucik cokolwiek co zamknie obwód ) jak pojawi się oświetlenie i kontrolka to masz już winowajce w postaci mikro włącznika w zamku klapy . Kolor kabla do pinu 1 to brązowy i jest to masa , a do pinu 2 biało niebieski . Piny 1 i 2 zamykane są masowo .
      Dzięki za podpowiedź, pomogło mi to w testowaniu.
      Uszkodzona okazała się wtyczka jak i wtyk w zamku klapy bagażnika.

      Komentarz

      Pracuję...