Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Octavia II (2008) - brak basu w głośnikach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skoda Octavia II (2008) - brak basu w głośnikach

    dzień dobry, pojawił się problem z poprawnym funkcjonowaniem głośników w moim pojeździe. Dolne głośniki w drzwiach grają cicho i kompletnie bez basu. Rozmonowałem drzwi, żeby zobaczyć czy mechanik poprawie podpiął wszystkie kable i jest ok. W radiu również wszystko podłączone jest poprawnie. Próbowałem podpinać nowy głośnik bezpośrednio do radia i bas w dźwięku też był niezauważalny. Czy wiecie może co może być przyczyną tej usterki? Samochód jest po wypadku, jednak w jego wyniku nie uciepiała elektornika (koło, zderzak, błotnik). Czy pomoże tutaj wymiana radia? Jeśli tak, to co mogło się w nim zepsuć? Czy przyczyny należy szukać gdzie indziej?
    z góry dziękuję za pomoc!

  • #2
    Rozumiem ze dokładałem dodatkowe głośniki?jeslibtakbtrzeba zakodować radio na 4 przynajmniej u mnie tak bylo


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Komentarz


    • #3
      nie, wszystkie głośniki są fabryczne. Po dwa w przednich drzwiach. Wcześniej graly wszystkie 4, a teraz te dolne, mocniejsze ledwo co grają

      Komentarz


      • #4
        Podpinałeś pod vcdsa jakieś błędy radia?


        Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

        Komentarz


        • #5
          podpinaliśmy radio pod komputer i nie wyskakiwały żadne błędy

          Komentarz


          • #6
            Głupie pytanie a w radiu nie wyciszył Ś basów sprawdzać ustawienia czy są na Maxa


            Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

            Komentarz


            • #7
              tak, to pierwsze co zrobiłem. W ustawieniach radia spróbowałem już wszystkiego, ale to nie jest na pewno źródło problemu

              Komentarz


              • #8
                loudness włączony?

                Komentarz


                • #9
                  Jest włączony, a wiecie może jak zresetować radio do ustawień fabrycznych? Odpięcie akumulatora ani bezpiecznika nie pomogło. Wszystkie stacje zostają zapisane, a chciałbym je kompletnie wyzerować, żeby coś sprawdzić

                  Komentarz


                  • #10
                    A może polaryzacja zamieniona w jednym z głośników jak przy kablach było grzebane? Wtedy będą grał bez basu

                    Komentarz


                    • #11
                      to też sprawdzaliśmy i kabelki są odpowiednio podłączone.

                      Usłyszałem legendę, że może być tak, że ktoś odpalił radio, gdy dolne głośniki były odłączone i przez to radio zaprogramowało się bez nich i przywrócenie ustawień fabrycznych mogłoby pomóc. Pytanie, czy Waszym zdaniem to może być to? i drugie jak Radio Swing z 2008 przywrócić do ustawień fabrycznych? odpięcie radia, akumulatora, bezpiecznika ani wszystkie kombinacje przycisków nic nie dają...

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam
                        mam ten sam problem udało Ci się go w jaki s sposób naprawić ?

                        Komentarz


                        • #13
                          wunibald wrzuć swoje kodowanie lub najlepiej całego autoscana z radia ( moduł 56 ) , jeżeli masz aktywowaną funkcję w adaptacjach to po dłuższym przytrzymaniu prawej gałki zobaczysz kodowanie radia bez interfejsu chyba coś ponad 20 s lub dłużej .Zobacz na filmie .

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X