Problemy po instalacji czujnika RLS - LH/CH, AUTO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • MichalMB
    Classic
    • 2021
    • 13
    • Octavia II (1Z3)
    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

    Problemy po instalacji czujnika RLS - LH/CH, AUTO

    Cześć,
    Postanowiłem zainstalować czujnik deszczu/zmierzchu według tutoriala Krzyśka z kanału krzynol garaż. Wszystko przebiegło bez problemów (instalacja, kodowanie jak na filmie). Problem pojawił się przy sprawdzaniu zakodowanych funkcji. Kwestia wycieraczek - działają poprawnie. Mam problem ze światłami. Nie działa leaving home pomimo, że jest zakodowany (sprawdzałem w zamkniętym ciemnym garażu). Natomiast jeśli chodzi o comming home to działa poprawnie. Kolejnym problemem są światła mijania w trybie AUTO. Po odpaleniu auta (włącznik w pozycji AUTO) bez względu na to czy jasno czy ciemno odpala światła mijania. Przełączenie świateł w pozycję 0 i ponowne załączenie trybu AUTO niweluje problem i światła działają tak jak powinny wg. czujnika światła. Powtarza się to za każdym razem kiedy gaszę samochód i wyjmuję kluczyk ze stacyjki. Dodam, że czujnik RLS to 1K0955559 AH (jest używany z demontażu) oraz włącznik świateł to 1ZO941431 C kupiony z allegro. Obstawiam błędne kodowanie albo uszkodzony czujnik??? Auto Octavia 2FL 2010r
    Pozdrawiam
  • boonsaw
    Rider
    • 2015
    • 260
    • Octavia II (1Z3)
    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

    #2
    A masz podłączone zgodnie ze schematami tj . Czujnik ma stałe zasilanie niezależne od zapłonu ? Spróbuj uruchomić funkcje domykanie okien podczas deszczu przy zamkniętym samochodzie . Skoro to nie działa to wydaje mi się że czujnik nie ma zasilania po stałym +12v
    Ostatnio edytowany przez boonsaw; 39791.

    Komentarz

    • MichalMB
      Classic
      • 2021
      • 13
      • Octavia II (1Z3)
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

      #3
      Zasilanie czujnika zrealizowałem przez podłączenie do bezpiecznika nr 4 jak na filmie... Cenna uwaga będę musiał manualnie sprawdzić miernikiem napięcie i twoje dalsze sugestie. Zrobię to popołudniu i dam znać. Pozdrawiam

      Komentarz

      • boonsaw
        Rider
        • 2015
        • 260
        • Octavia II (1Z3)
        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

        #4
        Z bezpiecznika nr.4 powinno być zasilone tylko lusterko forochromatyczne. Sam czujnik musi mieć stały + ( np bezpiecznik 17).

        Komentarz

        • MichalMB
          Classic
          • 2021
          • 13
          • Octavia II (1Z3)
          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

          #5
          Ooooo.. Źle zinterpretowałem Sprawdzę to dokładnie i dam znać jaki efekt. Zasilę z bezpiecznika 17.

          Komentarz

          Pracuję...