Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

PDC - Czujniki parkowania przód, problemz prawidłowym działaniem.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PDC - Czujniki parkowania przód, problemz prawidłowym działaniem.

    Witam
    Mam problem z czujnikiem parkowania Lewy środkowy przód. Czujnik cały czas coś wykrywa, w VCDS pokazuje ok 34cm.
    Podmieniałem, wymieniałem ten czujnik czyściłem też styki złącza tego czujnika ( w module PDC również czyściłem ) i w dalszym ciągu jest ten problem.
    Dodam, że czasami czujnik zaczyna działać poprawnie. Podejrzewam, że jest jeszcze po drodze złącze łączące wiązkę ze zderzaka do drugiej wiązki idącej do mod PDC, Nie mogę jej zlokalizować, czy ktoś wie gdzie znajduje się to połączenie?

  • #2
    Lewa strona zderzak ... Jest kostka łącząca
    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


    T: 500286848

    Komentarz


    • #3
      W oryginale jest po prawej stronie. W okolicy reflektora.
      Rafał, Ty masz po lewej bo tak było mi wygodniej ciągnąć wiązkę.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
        Rafał, Ty masz po lewej bo tak było mi wygodniej ciągnąć wiązkę.
        Też dałem po lewej

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          Złącze faktycznie znajduje się po prawej stronie, zamontowane jest na zbiorniczku od płynu spryskiwaczy, które okazało się być w porządku. Wyjąłem wiązkę i sprawdziłem każdy przewód ( całość rozwinąłem ) tu też okazało się być ok. Następnie wyjąłem sterownik PDC i przelutowałem całą płytkę sądząc, że może gdzieś być zimny lut, to też jednak nie dało żadnych rezultatów.


          Udało się w końcu naprawić usterkę, przyczyna okazała się być bardzo prozaiczna. Przyczyną tego, że czujnik czasami działał dobrze casami coś wykrywał a czasami, że coś się znajduje tuż przed nim była ramka tablicy rejestracyjnej. Ramka na słońcu lekko się odgięła a czujnik ją widział.?

          Wystarczyło podgrzać ramkę i ugiąć tak by przylegała do zderzaka i problem znikną
          Załączone pliki
          Ostatnio edytowany przez petro_m; 9991883.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez petro_m Zobacz wpis
            Wystarczyło podgrzać ramkę i ugiąć tak by przylegała do zderzaka i problem znikną
            Chyba muszę zrobić to samo bo mam takie same objawy

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
              W oryginale jest po prawej stronie. W okolicy reflektora.
              Rafał, Ty masz po lewej bo tak było mi wygodniej ciągnąć wiązkę.
              Witam. Posiada schemat jak w oryginale biegnie wiązka w komorze? Ewentualnie możesz opisać co i jak? Jestem w trakcie ciągnięcia wiązki i trochę utknąłem. Z góry dzięki.

              Komentarz


              • #8
                Napisane w kilku postach wyżej, że w oryginale wtyczka jest po prawej stronie.
                Jak dokładasz to łatwiej jest dać ją z lewej strony bo bliżej jest do dziury w ścianie grodziowej. Trzeba jednak pozmieniać piny we wtyczce bo odwracasz wiązkę i lewy masz teraz z prawej strony i środkowe też odwrotnie. Trzeba to zmienić. Proste.
                Co jeszcze chcesz wiedzieć?
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • #9
                  Tyle zrozumiałem, łączenie wiązki przy zbiorniczku gdzie jest miejsce na mocowaniem. Jak wiązka biegnie dalej? Którędy powinna przejść przez grodź? Ewentualnie puszcze ja od strony kierowcy i przepinuje kostkę w module PDC od samych czujników. Ale wolałbym to puścić jak w fabryce

                  Komentarz


                  • #10
                    Możesz zrobić z prawej strony. Po prostu dłuższe przewody dasz i nic nie będziesz musiał zmieniać we wtyczce.
                    Wiązkę przeciśniesz obok pedału sprzęgła. tam jest guma, przez którą się przebijesz i dalej za plastikami progu idziesz do bagażnika.
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X