Sonda lamba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Marcin260
    Classic
    • 2021
    • 10

    Sonda lamba

    Witam
    Skoda octavia 2.0 fsi 2007 wyskakuje błąd silnika związany z sondą lambda za katalizatorem
    wg vcds oraz obdeleven, wymieniłem sondę na nową i problem powraca
    Gdzie szukać problemu bo szlak mnie trafia
  • patryk23
    L&K
    • 2011
    • 1105
    • Octavia II (1Z3)
    • CDAA 1.8 TSI 160 KM

    #2
    Zanim wymieniłeś powinieneś sprawdzić czy to na 100 procent że to ona a nie kable i po błędach lub wartościach też by to było widać

    Komentarz

    • Marcin260
      Classic
      • 2021
      • 10

      #3
      Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
      Zanim wymieniłeś powinieneś sprawdzić czy to na 100 procent że to ona a nie kable i po błędach lub wartościach też by to było widać
      Przewody są ok, błędy za każdym razem pokazują sondę
      BLad wywala po paru dniach

      Komentarz

      • patryk23
        L&K
        • 2011
        • 1105
        • Octavia II (1Z3)
        • CDAA 1.8 TSI 160 KM

        #4
        No to dalej zamiennik czy OEM dobrze zarobiona? Po odłączeniu masz ten sam błąd?

        Komentarz

        • Marcin260
          Classic
          • 2021
          • 10

          #5
          Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
          No to dalej zamiennik czy OEM dobrze zarobiona? Po odłączeniu masz ten sam błąd?
          Zamiennik Bosch z zarobiona oryginalnie wtyczka
          NIE sprawdzę po nie mam kanału
          Czy problemu trzeba szukać w filtrze powietrza, paliwa?

          Komentarz

          • patryk23
            L&K
            • 2011
            • 1105
            • Octavia II (1Z3)
            • CDAA 1.8 TSI 160 KM

            #6
            Jeżeli miałoby to być od nieprawidłowego składu mieszanki to błąd powinien na to wskazac . Filtry musiałyby być zabite na amen i nie wiem czy wtedy miałbyś błąd sondy . Jakie dokładnie błędy miałeś?

            Komentarz

            • Marcin260
              Classic
              • 2021
              • 10

              #7
              Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
              Jeżeli miałoby to być od nieprawidłowego składu mieszanki to błąd powinien na to wskazac . Filtry musiałyby być zabite na amen i nie wiem czy wtedy miałbyś błąd sondy . Jakie dokładnie błędy miałeś?
              Błąd odnosi się do zubożonej mieszanki czyli wnioskuję że za dużo powietrza i wskazuje na sondę lambda za katalizatorem Błąd po skasowaniu pokazuje się po ok dwóch dniach
              Gdy auto stoi przez ok 24h auto nie odpala od strzała tylko musi ułamek sekundy dłużej kręcić czego wcześniej nie było
              Filtr powietrza wymieniony, chce jeszcze wymienić filtr paliwa i zalac jednorazowo Shell v power i zobaczyć czy będzie roznica

              Komentarz

              • Marcin260
                Classic
                • 2021
                • 10

                #8
                Zamieszczone przez Marcin260 Zobacz wpis

                Błąd odnosi się do zubożonej mieszanki czyli wnioskuję że za dużo powietrza i wskazuje na sondę lambda za katalizatorem Błąd po skasowaniu pokazuje się po ok dwóch dniach
                Gdy auto stoi przez ok 24h auto nie odpala od strzała tylko musi ułamek sekundy dłużej kręcić czego wcześniej nie było
                Filtr powietrza wymieniony, chce jeszcze wymienić filtr paliwa i zalac jednorazowo Shell v power i zobaczyć czy będzie roznica
                Myślę jeszcze że pompa paliwa daje zbyt małe ciśnienie

                Komentarz

                • patryk23
                  L&K
                  • 2011
                  • 1105
                  • Octavia II (1Z3)
                  • CDAA 1.8 TSI 160 KM

                  #9
                  No to jesteś w domu . Myślałem że był błąd obwodu albo elementu grzejnego . Jeżeli jest problem z odpalaniem i jeszcze nigdy nie wymieniałes f.paliwa to też . Sprawdź jakie masz ciśnienie paliwa tak jak mówiłeś. W blokach powinno gdzieś być .

                  Komentarz

                  • Marcin260
                    Classic
                    • 2021
                    • 10

                    #10
                    Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
                    No to jesteś w domu . Myślałem że był błąd obwodu albo elementu grzejnego . Jeżeli jest problem z odpalaniem i jeszcze nigdy nie wymieniałes f.paliwa to też . Sprawdź jakie masz ciśnienie paliwa tak jak mówiłeś. W blokach powinno gdzieś być .
                    Tylko jeżeli filtr paliwa byłby zapchany lub pompka paliwa dawałaby za niskie cisnienie paliwa byłby problem podczas jazdy ewentualnie na wolnych obrotach a auto mimo błędu zachowuje się normalnie ale może być faktycznie jakąś zależność o której nie wiem

                    Komentarz

                    Pracuję...