Urwana tylna wycieraczka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mentos333
    Classic
    • 2021
    • 8

    Urwana tylna wycieraczka

    Witam, mam problem jak na zdjęciu. Nie wiem kompletnie od czego zacząć coś robić. Czy zacząć może od zdjęcia plastiku z wewnątrz klapy bagaznika, zeby zobaczyć co tam jest grane z silnikiem od mechanizmu? Czy może wystarczy podwadzić tą okrągłą zaślepke ze zdjęcia? Temat oczywiścię będę kontynuował wraz z przebiegiem zdarzeń225835406_895297917745778_8809344845564134786_n.jpg
  • abrymarz
    Ambiente
    • 2010
    • 198
    • Octavia III (5E3)
    • DKTB 2.0 TSI RS 245 KM

    #2
    Cześć,
    20 lat temu miałem podobną sytuację.
    Jakiś cham ukręcił mi wycieraczkę .
    Sam naprawiłam.
    Do wymiany był silnik (bo trzpień silnika ułamany) kupiłem sprawny - używany
    Kupiłem nowe ramię i wycieraczkę.
    W Twoim przypadku jest chyba podobnie.
    Wszystko musisz zrobić od wewnątrz.
    Szczegółów już nie pamiętam, ale jak sobie przypomnę przez co przeszedłem (bo nie byłem na wszystko dobrze przygotowany) to dzisiaj już bym się na to nie porwał.
    Podstawa: odsłonić klapę bagażnika od wewnątrz - zdjąć osłony plastikowe
    Życzę powodzenia (niezależnie jaką podejmiesz decyzję: samodzielnie czy przez serwis)
    Szerokości

    Komentarz

    • mentos333
      Classic
      • 2021
      • 8

      #3
      Wyciągnąłem plastik, a tam ukazało mi się.. wielkie nic, jak na zdjęciach. Prawde mówiąc nie mam pojęcia, czyżby był to model bez wycieraczki? to dlaczego zaślepka na szybie wygląda tak źle, jakby coś tam było urwane? I drugie pytanie to czy jest tam jakaś opcja podpiąć silnik do wycieraczki? jest tylko jedna kostka, nie wygląda jakby do tego służyła. Ktoś ma jakieś pomysły?
      Załączone pliki

      Komentarz

      • Wojtenio
        L&K
        • 2012
        • 1093
        • Octavia III (5E3)
        • CZDA 1.4 TSI 150 KM

        #4
        Klapy są do wszystkich aut te same ( czy z wycieraczką tylną czy bez ) i uchwyty śruby do mechanizmu silnika też , zacznij od tego czy na prawej manetce przy kierownicy jest sterowanie tylna wycieraczką , jeżeli nie ma to był jakiś myk albo z klapą albo z szybą tylną . Jeżeli by była tylna wycieraczka to również powinna być instalacja do niej z wtyczka i wężyk z doprowadzeniem płynu do spryskiwacza .
        Manetka powie wszystko .

        Komentarz

        • mentos333
          Classic
          • 2021
          • 8

          #5
          Dobra, racja, troche kompromitacja ale faktycznie w sklepach wszystkie mają dwie strzałki a moja manetka ma tylko w jedną. Więc chyba nie będę się z tym bawił, pytanie tylko co z tą zaślepką? Zdjąć ją i założyć coś innego, jeśli w ogóle da się to zdjąć czy odkleić? Czy dać coś na nią, może razem z silikonem? I w ogóle nie mogę znaleźć w sklepach z częściami takiej zaślepki

          Komentarz

          Pracuję...