Rozkładanie lusterka przy uszkodzonym drugim

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tomek_byd
    Classic
    • 2018
    • 4
    • Octavia II combi (1Z5)
    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

    Rozkładanie lusterka przy uszkodzonym drugim

    Witam,

    mam dość nietypowy problem. Mam lusterka z elektrycznym sterowaniem, z elektrycznym składaniem i zostało urwane prawe. Zamówiłem nowe, ale samochód musi być używany. Mechanicznie poszło na zawiasie, ale dało się skręcić śrubą na stałe. Zlutowałem wszystkie kable oprócz silnika od składania. Je zaizolowałem i są odpięte, to chyba szary i różowy. Wszystko działa niby dobrze.
    Niestety po złożeniu lewego lusterka z kluczyka, po ponownym otworzeniu drzwi kierowcy, lusterko nie rozkłada się. Ręcznie oczywiście nic się nie da zrobić, bo to tylko przeginanie zawiasu, lusterko wraca do pozycji złożonej. Próbowałem przeskakiwać pokrętłem od lusterek na pozycję ustawiania pozycji lewego i zmieniać ją, ale to też nic nie daje. Po rozpędzeniu się do 40km/h też się nie otwiera. Otwiera się w nieprzewidywalnym momencie. Raz otworzyło się jak jeszcze nie ruszyłem po zamknięciu lewej szyby. Raz jak po ruszeniu zatrzymałem się przed otwierającą się bramą.
    Niestety przytrzymanie kluczyka przy zamykaniu jest takim odruchem, że trudno się tego wyzbyć. Co może być nie tak? Czy może jakiś rezystor podłączyć w miejsce silnika prawego, żeby system nie głupiał?
  • majonezz
    Ambiente
    • 2013
    • 188
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BLS 1.9 TDI PD 105 KM

    #2
    Te lusterka (właściwie sterowniki drzwi) mają jakąś niepojętą dla mnie, zaszytą "mądrość". Mi się zdarzało, że otwierały się zaraz po przekręceniu kluczyka, czasami po odpaleniu silnika a czasami wręcz (o zgrozo) po przejechaniu 30 metrów. Mam wrażenie, że ich działanie jest nie do końca przewidywalne i może nawet zależeć od stanu akumulatora. Na pewno jest tak, że otwierają się równo w tym samym momencie. Więc musi być jakiś sygnał w magistrali can, który daje im kopniaka. Kilka razy słyszałem takie delikatne piszczenie z lusterka, jakby sterownik próbkował sobie prąd na silniku od składania, więc pewnie jest w tym zaszyta jakaś logika, która mogła zostać zakłócona, gdy odciąłeś jedną stronę układu.
    Aktualne zużycie paliwa

    Komentarz

    • tomek_byd
      Classic
      • 2018
      • 4
      • Octavia II combi (1Z5)
      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

      #3
      Na szczęście lusterko doszło szybciej niż sprzedawca deklarował i wszystko działa.
      U mnie oprócz tego incydentu nigdy nie było problemów. Standardowo zamykałem samochód przytrzymując przycisk zamykania na pilocie i lusterka się składały. Przy otwarciu drzwi kierowcy od razu się otwierały. Podobnie jak przekręciłem gałkę od lusterek na składanie to zawsze się składają, a po cofnięciu na pozycję R od razu się otwierają. Nie było z tym problemów do tej pory.

      Komentarz

      Pracuję...