Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia zgasła w trakcie jazdy, odłączyło elektrykę.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia zgasła w trakcie jazdy, odłączyło elektrykę.

    W trakcie jazdy przy 90km/h samochód zaczął zwalniać, nie reagował całkowicie na wciskanie gazu i po chwili stanął. Odłączyło całą elektrykę, nie mogłem nic zrobić, jedynie włączyć światła awaryjne. Przy próbie odpalenia, auto kręciło bez problemu, jednak nie udało się odpalić (akumulator nowy, sprawdzony, jest naładowany i ma napięcie ok. 12,66V). Dopiero po podłączeniu z kabli od innego samochodu udało się Octavię odpalić, jednak po chwili i tak zgasła (mimo tego, że cały czas była podłączona do innego auta). Tak skończyła się również kolejna próba odpalenia. Przy przekręceniu na zapłon wszystkie kontrolki normalnie się pokazują. Nie mogę nawet zapalić światła wewnątrz kabiny, ani też zamknąć auta z kluczyka, czy nawet otworzyć elektrycznie szyby (mimo naładowanego aku). Zauważyłem, że włączając światła pozycyjne włączają się również mijania, więc bez względu na to, czy mam wyłączone (wtedy automatycznie), czy pozycyjne czy mijania i tak zawsze są wszystkie (tzn. mijania + pozycyjne). Ktoś ma pomysł na czym może polegać problem, gdzie szukać usterki?
    Tego dnia jedyne co było robione to zajrzenie do bezpieczników pod maską (przesuszenie, bo podejrzewałem wcześniej wilgoć, ale bezpieczniki są okey).
    Skoda Octavia 2 fl 1.4tsi 122km caxa 2009

  • #2
    Podłącz pod komputer i zobacz jakie masz błędy.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Po zdjęciu, ponownym wysuszeniu i założeniu skrzynki bezpieczników pod maską, samochód odpalił i bez problemu przejechałem trasę do domu. Pojawiły się jednak dwie usterki - niedziałające wycieraczki z przodu i brak możliwości zamknięcia samochodu (czy to z kluczyka czy z pilota, mimo migania świateł przy naciskaniu na pilocie zamknięcia samochodu). Samochód prawdopodobnie jutro odstawiam do mechanika (zajmują się też elektryką). Tak jak i wcześniej, z błędów pozostaje 01044 błędnie zakodowany ECU (ten błąd pojawia się nawet po skasowaniu odkąd zakupiłem 3 tygodnie temu samochód).

      PS. Bezpieczniki sprawdzone, są okey. Znajomy przypuszcza wilgoć/zwarcie na module komfortu.

      Komentarz


      • #4
        Po wymianie bezpiecznika wycieraczki obecnie działają. Pozostaje usterka nie działających spryskiwaczy (przy włączaniu nic nie słychać, więc możliwe, że pompka) oraz nie można zamknąć samochodu z kluczyka ani pilota (mimo zapalających się świateł, gdy zamykam z pilota). Jutro podpinam komputer, bo na czwartek jestem umówiony w warsztacie.

        Komentarz


        • #5
          ROZWIĄZANE.
          Po uprzednim czyszczeniu skrzynki z bezpiecznikami, musiały któreś nie łączyć, a do tego pomoc osoby zewnętrznej sprawiła, że nawet brakowało bezpiecznika od przednich wycieraczek 30A. Zamykanie auta - bezpiecznik ryglowania zamka 10A. Wystarczyło jeszcze raz przesuszyć skrzynkę i osadzić pod maską.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X