Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

octawia 1,9tdi padło wspomaganie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • octawia 1,9tdi padło wspomaganie

    Witam wszystkich jestem tu świeżakiem dlatego proszę o zrozumienie jak coś pokręcę
    Kupiłem od sąsiada octawie 2 1,9tdi auto przez ostatnie 3 lata praktycznie stało
    Po tygodniu od kupna przyjechałem pod dom zamknąłem i po około 10 min miałem jechać i tu zonk... po włączeniu zapłonu zapiszczał i zaświeciła żółta kontrolka kierownicy i parę sekund później czerwona, kiera zablokowana na postoju prawie bez szans na obrót - bezpieczniki są oki wywala błąd 00003 CONTROL MODULE i oczywiście po odpięciu aku błąd czujnika skrętu
    Z tego co wyczytałem to wiązka pod aku lub kostki przy silniczku przekładni? Akumulator nówka
    Teraz pytanie z której strony najłatwiej dojść do kostek żeby je rozpiąć ? Nie mam kanału więc muszę dojść tam na podnośniku na parkingu. Osłona silnika zdjęta,
    Ewentualnie czy jest ktoś z okolic Rawy Mazowieckiej kto jest kumaty w temacie i ogarnie odpłatnie tą sprawę.

  • #2
    Czy nikt mi nie jest w stanie pomóc?

    Komentarz


    • #3
      bo nie podajesz informacji zbyt wielu, ani modelu, silnika, rocznika
      co to za błąd 00003 control module? on nic nie mówi
      czym to diagnozujesz? VCDSem? wątpię
      silnik wspomagania jest bezpośrednio podpięty do skrzynki elektrycznej do bezpieczników czołowych SA
      do "kostek" czyli wtyczek silnika wspomagania nie dostaniesz się za bardzo z podnośnika małego z ziemi

      i octavia pisze sie przez V
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Każdy był kiedyś świeżakiem, ale żeby nie wiedzieć jakie się auto kupiło to już jest mega przegięcie.
        Spójrz na tylną klapę. Tam masz napisane OCTAVIA.
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #5
          Fakt sorki za błąd z OCTAVIA to 2007r 1,9 tdi bezpieczniki sprawdzone oraz część wiązki dostępna od góry po zdemontowaniu podstawy akumulatora.
          Zamierzam jutro kupić najazdy na 27 cm żeby wleźć pod nią i dorwać się do kostek - zastanawia mnie to , że wspomaganie umarło przy odpaleniu auta bez ruszenia kiery???
          Faktycznie nie wpinałem VCDS-a ani VAG-a bo nie mam lapka z win xp a na win 7 nie chce mi działać
          Błąd ze scanera to 00003. control module oraz po odpięciu aku 00778. czujnik skrętu kol-G85 ale to zawsze wyskoczy po odpięciu aku.
          Czy jak dorwę VCDS lub VAG to adaptacja może pomóc? Kierownicą nie idzie na postoju obrócić

          Komentarz


          • #6
            Wymiana koła dwumasowego cz.1 Octavia 2 DSG silnik 2.0 CR 2012 - YouTube

            w tym filmie jak wymieniałem dwumasę, to walczyłem ze zdjęciem wózka z maglownicą
            gdzieś tak od 30 minuty jest coś tam widoczne jak sie dostać do wtyczek maglownicy
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Dzięki wielkie duża pomoc - przestałem się dziwić ,że z podnośnika nie dałem rady... Napisz czy jak kupie najazdy to jest szansa ,że dam radę rozpiąć wszystkie wtyczki bez odkręcania wózka?
              Nie mam żadnej szansy na kanał mogę liczyć tylko na siebie.. Czy nie męczyć się i jakoś dociągnąć się do mechanika ???

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X