Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pikanie z zegarów przez min po włączeniu zapłonu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pikanie z zegarów przez min po włączeniu zapłonu

    Witam. Posiadam Octavie II FL kombi z 2011 roku 1.6 TDI. W dniu dzisiejszym przed odpaleniem dolałem płynu do spryskiwaczy zamknąłem maskę wsiadłem za kierownice i pojawił sie dziwny problem. Po włączeniu zapłonu i zgaśnięciu kontrolek pojawia sie dziwne pikanie alarmowe z licznika i trwa ok jednej min - licznik Maxi Dot. Pikanie nie za głośne w odstępach ok sekundy. Nie wyświetla sie zaden błąd, auto jeździ normalnie. Pikanie jest zupełnie inne niz od pasów, czy zapalenia kontrolki, czy zostawienia świateł.w statusie samochodu maxi Dot tez nie ma żadnego błędu. Jeździłem troche, odpalałem auto ze 4 razy i zawsze ten sam scenariusz.sprawdze jeszcze za 2 godziny, czy problem zniknie.

  • #2
    Dołączam filmiki.
    1. Po odpaleniu silnika:

    2. Po włączeniu zapłonu bez odpalania silnika to samo:

    .

    Po półtorej godziny stania nic sie nie zmieniło.

    Komentarz


    • #3
      A nie jest to dźwięk od czujników parkowania? Może auto zostawiasz zaparkowane na biegu wstecznym

      Komentarz


      • #4
        Nie... Czujniki parkowania mam tylko z tylu. Przy pracy czujników dźwięk jest o innej częstotliwości i brzmieniu. Ostatnio ustało to pikanie. Samochód został przeskanowany komputerem diagnostycznym i jedyne błędy jakie zostały znalezione to niedoładowany akumulator z czasów mrozów. Auto ma Start&Stop. Na razie nie pika ale przez dwa dni po każdym włączeniu zaplonu bylo takie pikanie przez minutę..

        Komentarz


        • #5
          Wiesz co takie pikanie nie wygląda mi na dźwięk zegarów może masz coś dołożone i to pika bo zegary jak informują to razem z tekstem na docie .

          Komentarz


          • #6
            Obsłuchiwałem dokładnie i ewidentnie z miejsca zegarów pikało. Najgosze że nic nie wydaje takiego dźwięku. Mysle ze to mógł byc jakis błąd samych zegarów

            Komentarz


            • #7
              Dzis znow powrócił temat pikania. Obecnie trwa 1.5min od włączenia zaplonu. Piknięcia słychać dokładnie z rejonu włącznika świateł. Dziwna sprawa bo tak jak pisałam wczesniej auto nie zgłasza żadnych błędów. Radio wyłączyłem... to samo. Dokładane w aucie nic nie bylo, tylko fabryczne wyposażenie.

              Komentarz


              • #8
                to jakby dzwięk nie z zegarów. zegary nie mają naturalnego takiego tonu sygnalizującego.
                może masz jakiś alarm czy cóś?
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #9
                  Witaj Krzynol. Znalazłem w końcu źródło tego pikania. To jakis modul w który wpięty jest zielony pendrive. Pendrive byl wysuniety i dlatego pikało. Włożyłem go w ten moduł i przeszło. To jakis lokalizator lub emulator? Google nie podpowiada co to. Wyłożone to bylo za klapką - schowkiem, gdzie jest dostęp do OBD
                  Ostatnio edytowany przez MsBlondyn; 49837.

                  Komentarz


                  • #10
                    w życiu czegoś takiego nie widziałem!
                    lokalizator GPS? urządzenie diagnostyczne?
                    gdzie jest to wpięte w auto?

                    zrób zdjęcie i wyszukaj po grafice może
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • #11
                      Google nic nie znajduje. Zapytałam poprzedniego właściciela i podobno ten moduł tam byl jak kupił to auto z Holandii i nie ruszał tego. Wczesniej to auto bylo w leasingu konsumenckim. Wieczorem postaram sie namierzyć do czego sa wpięte kable. Obd jest wolne.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez MsBlondyn Zobacz wpis
                        (...)Obd jest wolne.
                        a sprawdzałeś czy to nie jest jakiś moduł BT? Może przekazuje poprzez BT dane z obd2 (taki większy "dongle obd2" )
                        Moja nowa pasja

                        Były posiadacz O1FL

                        Były posiadacz 6Nki

                        Komentarz


                        • #13
                          Nic się nie łączy z BT. Kabel też ciężko powiedzieć gdzie idzie. Jak pendrive nie jest włożony to urządzenie wydaje sygnały dźwiękowe przez półtorej minuty, Jak w trakcie pikania włożę pendrive, to przestaje wydawać sygnały.

                          Komentarz


                          • #14
                            A jak wsadzisz inny pendrive do urządzenia to pika czy nie? A sprawdzałeś co jest na tym penie z samochodu??
                            Moja nowa pasja

                            Były posiadacz O1FL

                            Były posiadacz 6Nki

                            Komentarz


                            • #15
                              Ciekawe jak zakończą się poszukiwania :-) Stawiam na lokalizator GPS, podepnij pena pod kompa i zobacz co na nim jest
                              Wirus -> 136 KM 310 Nm
                              https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

                              Komentarz


                              • #16
                                Miałem chwilę czasu to podpiąłem tego pena do komputera. Pen jakiś dziwny: pojemność 61,2 MB, na nim same pliki z rozszerzeniem *.ZDL ponad 500 szt. Pliki utworzone od 05.03.2012 do 24.08.2013. Każdy po kilka KB, zajęte łącznie 45 MB. Żadnych nowych plików nie ma. Jak tylko odłączy się pena od modułu przy włączonym zapłonie od razu pojawia się pikanie. Podłączyłem na chwilę kamerę samochodową w to gniazdo i zadziałała, tylko pojawiło się znów pikanie i próba wymiany danych jak w przypadku podłączenia się do USB w komputerze.

                                Komentarz


                                • #17
                                  MsBlondyn Odgrzeje....czy coś udało Ci się ustalić ?
                                  Moja nowa pasja

                                  Były posiadacz O1FL

                                  Były posiadacz 6Nki

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Urządzanie zostalo ostatecznie usunięte. Nie ingerowało w żadne układy samochodu. Posiadało stale zasilanie i zasilanie od stacyjki. Przejechałem w ostatnie 2 tygodnie parę tysięcy km i nic sie nie dzieje. To byl chyba tylko lokalizator z zapisem trasy na pendrive. Temat raczej juz do zamknięcia chociaz i tak nie wiem co to bylo...

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X