Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pikanie z zegarów przez min po włączeniu zapłonu

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pikanie z zegarów przez min po włączeniu zapłonu

Witam. Posiadam Octavie II FL kombi z 2011 roku 1.6 TDI. W dniu dzisiejszym przed odpaleniem dolałem płynu do spryskiwaczy zamknąłem maskę wsiadłem za kierownice i pojawił sie dziwny problem. Po włączeniu zapłonu i zgaśnięciu kontrolek pojawia sie dziwne pikanie alarmowe z licznika i trwa ok jednej min - licznik Maxi Dot. Pikanie nie za głośne w odstępach ok sekundy. Nie wyświetla sie zaden błąd, auto jeździ normalnie. Pikanie jest zupełnie inne niz od pasów, czy zapalenia kontrolki, czy zostawienia świateł.w statusie samochodu maxi Dot tez nie ma żadnego błędu. Jeździłem troche, odpalałem auto ze 4 razy i zawsze ten sam scenariusz.sprawdze jeszcze za 2 godziny, czy problem zniknie.

Dołączam filmiki.
    1. Po odpaleniu silnika:

2. Po włączeniu zapłonu bez odpalania silnika to samo:

.

Po półtorej godziny stania nic sie nie zmieniło.

Komentarz

A nie jest to dźwięk od czujników parkowania? Może auto zostawiasz zaparkowane na biegu wstecznym

Komentarz

Nie... Czujniki parkowania mam tylko z tylu. Przy pracy czujników dźwięk jest o innej częstotliwości i brzmieniu. Ostatnio ustało to pikanie. Samochód został przeskanowany komputerem diagnostycznym i jedyne błędy jakie zostały znalezione to niedoładowany akumulator z czasów mrozów. Auto ma Start&Stop. Na razie nie pika ale przez dwa dni po każdym włączeniu zaplonu bylo takie pikanie przez minutę..

Komentarz

Wiesz co takie pikanie nie wygląda mi na dźwięk zegarów może masz coś dołożone i to pika bo zegary jak informują to razem z tekstem na docie .

Komentarz

Obsłuchiwałem dokładnie i ewidentnie z miejsca zegarów pikało. Najgosze że nic nie wydaje takiego dźwięku. Mysle ze to mógł byc jakis błąd samych zegarów

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X