Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z czujnikami parkowania. Brak napiecia na wtyczce do jednego czujnika.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z czujnikami parkowania. Brak napiecia na wtyczce do jednego czujnika.

    Witam. A wiec od poczatku. Jestem tu nowy wiec z gory przepraszam jesli cos jest nie tak. Kupilem Octavie 2 2.0tdi bkd 2005rok. Samochod ma w wyposazeniu czujniki parkowania ale gdy naciskam przycisk pojawia sie kilkusekundowy dzwiek i nic sie nie dzieje. VCDS wywalil 3 błędy pierwszy to 01627 czujnik przedni prawy srodkowy. Przerwa zwarcie z masa. Pomyslalem ze pewnie uszkodzony jest ale nie. Wlozylem nowy dalej to samo. Sprawdzialem napiecie i wlasnie w tej wtyczce nie ma napiecia, w pozostalych jest. Drugi bład to 01517 Sterownik przyłączenia przyczepy, czujnika holowania J345 brak sygnalu brak komunikacji. Trzeci bład 00576 zacisk 15 niezrozumialy sygnał. Na dodatek nie wiem czy to ma cos wspolnego nie ma świateł do cofania poprostu nie dzialaja. Ma ktoś jakies sugestie co to moze byc?

  • #2
    Sprawdzić przednią wiązkę miernikiem i naprawić.
    Trzeci błąd to gdzie masz?
    Sprawdź bezpieczniki od przyczepy.
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      Trzeci bład
      IMG_20220810_101626.jpg

      Komentarz


      • #4
        Najpierw napraw przednią wiązkę.
        Zacisk 15 to zasilanie po kluczyku.
        sprawdź bezpieczniki od modułu haka.
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #5
          Winowajaca to wiązka czujników przy zderzaku. Przy tym czujniku co był bład, odsunałem kawalek pancerza i tam byl problem, przerwany kabel. Co do świateł wstecznego, przy czujniku przy skrzyni, odsunałem tez kawałek pancerza i problem ten sam. Także teraz jest wszyzstko okej po za tym ze świeci tylko jedno światło wstecznego. Ktoś ma jakieś pomysły dlaczego tak? Prawe jest, lewego nie ma.

          Komentarz


          • #6
            Jak nasz błąd żarówki wkład do sprawdzenia jak nie ma to coś z bordem musi być. Jak chcesz napięcie sprawdzić najlepiej w dwie osoby bo jak masz nie halo z wkładem lampy to nie zdążysz od stacyjki do lampy bo sprawdzi i utnie zasilanie .

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
              Jak nasz błąd żarówki wkład do sprawdzenia jak nie ma to coś z bordem musi być. Jak chcesz napięcie sprawdzić najlepiej w dwie osoby bo jak masz nie halo z wkładem lampy to nie zdążysz od stacyjki do lampy bo sprawdzi i utnie zasilanie .
              Żarówka jest na sto procent dobra. Bo zamieniałem miejscami i zawsze na lewym tyle cofania nie było. Aczkolwiek z tego co pamiętam to vcdsem sprawdzałem i działały oby dwie strony.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez oskareq36 Zobacz wpis
                świeci tylko jedno światło wstecznego. lewego nie ma.
                Sprawdź kabelek od bordnetza wtyczka T12b (brązowa) pin 12 - kolor kabelka czarno-niebieski- do wtyczki lampy T6b pin 4
                Miernikiem sprawdź kabelek a jeśli jest OK to w te miejsce podłącz jakąś żaróweczkę.
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X