Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak temperatury oleju na wyświetlaczu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Brak temperatury oleju na wyświetlaczu

    Hey.

    Po odebraniu samochodu z serwisu po wymianach oleju i filtrów w silniku i skrzyni przestała mi się wyświetlać temperatura oleju na wyświetlaczu.

    Podłączyłem się Obdeleven i odczytuje temperaturę z czujnika. 3 razy wyłączyłem opcję pokazywania opcję pokazywania temperatury i włączyłem ją ponownie. Nie pomogło. Od wymiany oleju przejechałem ponad 3 tyś km.

    co może być przyczyną?

    Pozdrawiam

  • #2
    Zamieszczone przez tylko_czytam Zobacz wpis
    co może być przyczyną?
    A nie zmienili w serwisie okresy przeglądów w zegarach? Z tego co się orientuje to może być przyczyną.

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za odpowiedź.

      W warsztacie twierdzą że czujnik nie wysyła żadnego sygnału. Będę sam szukał przyczyny ale nie w tym tygodniu - samochód został na parkingu firmowym.

      przy kodowaniu podobno można wyłączyć czujnik. Widziałem filmik na YouTube ale w warsztacie twierdzą że oni tego nie zrobili.

      Komentarz


      • #4
        Hey,


        w elektronice silnika kanał 7 pokazuje mi temperatury:
        Temp. paliwa G81 - 27 C,
        Temp. oleju - 77,4 C
        Temperatura powietrza dolotowego G72 - 25,2 C
        Temperatura cieczy G62 - 64,8

        w zestawie wskaźników nie mam błędów jednak w danych w czasie rzeczywistym Temperatura oleju silnikowego to cały czas -58 C.

        przejechałem się kawałek samochodem i na kanale 7 w elektronice silnika pokazywało 84 C a w zestawie wskaźników bez zmian -58 C.

        Długie kodowanie dla zestawu wskaźników to 110E01.
        w Adaptacji - Wskazanie temperatury - Funcja niedostępna.

        Pozdrawiam
        WW
        Załączone pliki
        Ostatnio edytowany przez tylko_czytam; 29884.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X