Illumination switch power supply od radia, gdzie podłączyć?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Redeemer
    Classic
    • 2014
    • 2

    Illumination switch power supply od radia, gdzie podłączyć?

    Witam. Posiadam O2 COMBI 1.9TDI BXE.
    Otóż posiadam radio ze starej O1, Sony CDX-DAB700U, który posiada funkcję przyciemniania automatycznego, ale żeby ta funkcja działała to muszę kabelek Illumination gdzieś podłączyć. Auto posiada tzw. tunnel mode na przełączniku świateł, który włącza mi podświetlenie deski rozdzielczej automatycznie, gdy jest odpowiednio ciemno. Google nie pomaga w znalezieniu odpowiedzi. Gdzie mam podpiąć ten kabel, ktoś wie? Myślałem, że mogę do deski rozdzielczej tam gdzie dostaje zasilanie jak czujnik zadziała. Postawienie przełącznika światła na światła mijania również załącza podświetlenie deski rozdzielczej. Auto na każdym ustawieniu, oprócz pozycyjnych, posiada załączone światła mijania z automatu. Nie jestem mechanikiem, ani elektrykiem, wszystko google itp. Czy jest jakiś kabel sygnałowy, z pojawiającym się napięciem do deski, który mógłbym wykorzystać do wyżej wymienionego celu? Mogę również zapomnieć o tej funkcji i żyć tak jak żyłem w O1 Dziękuję za wszelką pomoc!
  • gradek
    RS
    • 2010
    • 12854
    • Superb III (3V3)

    #2
    Kabelek Ilumination to nic innego jak podanie napięcia po załączeniu świateł.

    Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
    Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
    Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

    Komentarz

    • demmsi
      Elegance
      • 2011
      • 966
      • Octavia II combi (1Z5)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      Można podłączyć np. do włącznika świateł awaryjnych. On się podswietla jak działa podświetlenie deski - więc wtedy radio się ściemni.

      Komentarz

      Pracuję...