Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błąd klap w kolektorze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Błąd klap w kolektorze

    Cześć, wywaliło mi ostatnio błąd 08213/P2015
    Z tego co wyczytałem związane jest najprawdopodobniej ze sterowaniem tymi klapami, oddałem auto do mechanika usunął błąd stwierdził że zaadoptował i ma być ... dzisiaj znowu wywaliło błąd to stwierdził że albo usuwamy klapy albo nowy kolektor, zastanawia mnie czy sama wymiana ogranicznika nie zlikwiduje problemu ? Miał ktoś kiedyś podobny przypadek ? Ewentualnie czy wymiana tego ogranicznika jest jakoś mega skomplikowana bo wyjęcie kolektora nie jest znowu dla mnie jakimś dużym problemem.

    Octavia II fl RS 2.0 TDI 2010 CEGA

  • #2
    Ja na Twoim miejscu bym profilaktycznie wyciągnął kolektor i zobaczyl w jakim stanie sa te klapy. Poczysc sobie wszystko elegancko i skladaj napewno mu nie zaszkodzi. Masz na mysli ogranicznik ktorego uzywaja do blokowania klap? Jesli tak to powinienes sobie spokojnie z tym poradzic a problem powinien zniknac.

    Komentarz


    • #3
      Witam.
      dołączam się do tematu na temat błedu P2015. Wywaliło czeka i pomimo usuwania wraca światłem stałym. Zakupiłem ten sam nastawnik klap kolektora i mam zamiar go wymienić na nowy. I wyczyścić kolektor. Moje pytanie jest następujące. Czy po wymianie tego nastawnika,będzie potrzebne jego programowanie na nowo? Czy sama podmianka wystarczy? Pozdrawiam

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X