Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z odpaleniem Octavii.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z odpaleniem Octavii.

    Czy miał ktoś może podobny problem z odpaleniem auta? Wczoraj wymieniłem żarówki świateł wstecznych na ledowe, a dzisiaj rano Octavka już nie odpaliła. Było kręcenie, akumulator sprawny. Od nie dawna wstawiona instalacja gazowa KME. Doładowałem akumulator, rozrusznik na początku kręcił (aku bez obciążenia na mierniku 12,3V), natomiast obecnie nawet nie kręci. Przy próbie odpalenia żadnej reakcji.
    W zeszłym roku wstawiony nowy akumulator, rozrusznik, czyszczona pompka paliwa, wymieniony filtr paliwa, świece, regenerowana stacyjka. Bezpieczniki sprawdzone. Podłączyłem program Multidiag, wykazało jedynie błąd w elektryce z zacisku 30. Klemy akumulatora wyczyszczone, na oko nic więcej nie widać.
    Biorę jeszcze pod uwagę upalony kabel od rozrusznika do stacyjki (przy stprym rozruszniku był z tym problem) - jutro będę to sprawdzał.

    Ktoś ma może jakiś pomysł co sprawdzić, co może być przyczyną?

  • #2
    Błąd na zacisku 30 - do sprawdzenia skrzynka bezpieczników w komorze silnika. Potrafią piny zgnić

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
      Błąd na zacisku 30 - do sprawdzenia skrzynka bezpieczników w komorze silnika. Potrafią piny zgnić
      Bezpieczniki sprawdzone bardzo dokładnie po raz drugi. Ten odpowiadający za zacisk 30 również, jest sprawny. Po usunięciu błędów, ten błąd już się nie pojawił. Podczas podłączania klem akumulatora (po jego doładowaniu i czyszczeniu klem + bolców) następować zaczęło zwarcie przy dodatniej (+) klemie, więc jest jakaś poszlaka. I ewidentnie to rozładowuje też aku, bo spada lekko napięcie V. Wszystko zaczęło się od wymiany żarówek na ledowe jako światło wsteczne i być może tutaj nastąpiło jakieś zwarcie (nowe żarówki już odesłałem i wróciłem na standardowe). Takie żarówki P21W: Link

      Jutro zabieram się za dojście do rozrusznika, sprawdzenie dojścia prądu z aku i wyjścia na stacyjke.

      Auto nadal nie reaguje, rozrusznik nie kręci, pompkę słychać, cyknięcie po próbie odpalenia również.

      Komentarz


      • #4
        Nie chodzi o same bezpieczniki. Zdemontuj skrzynkę bezpieczników i dokładnie ją sprawdź.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
          Nie chodzi o same bezpieczniki. Zdemontuj skrzynkę bezpieczników i dokładnie ją sprawdź.
          W zeszłym roku była demontowana calutka ze względu na wilgoć (poprzedni właściciel nie zamknął dokładnie pokrywy na szynach i skraplała się woda - ten problem został wyeliminowany). Finalnie do wymiany rozrusznik. 1,5roku temu zmieniałem na zregenerowany w firmie Adamiec w Olsztynie i niestety po rozebraniu rozrusznik do wymiany, częściowa naprawa na nic by się zdała. Znalazłem oryginalny nowy z Borsehunga na internecie w dobrej cenie i jutro wstawiam. Poprzednie usterki nie wskazywały w 100% na rozrusznik, jednak później już nawet nie kręcił i zaczął rozładowywać akumulator, więc w porę go wymieniać, bo i aku poszedłby na śmietnik (aku ma 1,5 roku, po zakupie był wymieniany).
          Ostatnio edytowany przez Dejmien_97; 9995236.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X