Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wycieraczka tylnej szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wycieraczka tylnej szyby

    Być może temat już być, jeśli tak to przepraszam i chętnie skorzystam s kierunkowskazu.


    Dziś pacjent (OCTAVIA II,1Z5) stoi nie jeździ, podpoiłem vcds wszystko wcześniej działało, miałem w skodzie jakieś błędy ale bez większych problemów. w kodowaniu 09 mam zaznaczone ze jest zainstalowana wycieraczka tylnej szyby , mam zaznaczone ze tylna aktywna w trybie ciągłym przednich wycieraczek. Kiedy w testach elementów wykonawczych załączę test "pompa układu mycia tylnej szyby" wszystko staruje i działa płyn, wycieraczka ok. Natomiast z samej manetki nie uruchomię tylnej wycieraczki ani wody na nią, tylko wycieraczki przednie da się załączyć i wodę na przednią szybę. Może coś poklikałem przypadkowo? Ktoś jest w stanie coś pomóc podpowiedzieć? Pozdrawiam, radek
    Zdjęcie WhatsApp 2023-11-29 o 15.20.05_1f3b6fd3.jpg Zdjęcie WhatsApp 2023-11-29 o 15.20.05_a6df578e.jpg


  • #2
    Pytanie może banalne ale w jaki sposób włączasz spryskiwacz tylnej szyby?
    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
    ​​​
    Grzegorz

    Moja Ambitna Czarnula

    Komentarz


    • #3
      normalnie to przytrzymujesz manetkę od siebie w kierunku zegarów, teraz włącza się TYLKO przy teście poprzez VCDS

      Komentarz


      • #4
        To jeżeli nie włącza się przez manetkę tylko przez test vcds to w pierwszej kolejności przyjrzałbym się manetce.
        Może z nią się coś dzieje?
        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
        ​​​
        Grzegorz

        Moja Ambitna Czarnula

        Komentarz


        • #5
          Też bym obstawiał uszkodzoną manetkę jak sugeruje georgg Grzegorz.

          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

          Komentarz


          • #6
            u mnie sie pojawil podobny problem po wykodowaniu automatycznego uruchamiania przy cofaniu, działa zawsze sprysk, a czasem wycieraczka tylnej szyby, niestety od blisko dwoch lat nie zaobserwowałem zadnej prawidlowosci kiedy działa jak jest w trybie działania to wlacza sie bezbłędnie, czyli wykluczam manetkę.
            Mateusz

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X