Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z elektryka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z elektryka

    Witam serdecznie, ja już rozkładam ręce bo nikt nie potrafi z mechaników tego zdiagnozować... Skoda O2 przed lift 1.6mpi (bse) Zaczęło się od tylniej lampy, raz świeciły światła pozycyjne raz nie oczywiście kontrolka przepalonej żarówki na desce stały element, po jakimś czasie problem sam ustąpił, dodam że jak nie świeciła lampa to żarówki były sprawne, po wymianie silnika(panewka zrobiła demolke) paru krotnie przestały działać kluczyki tj z grota mogłem otworzyć, zamknąć drzwi i odpalić natomiast przyciski na kluczyku wogole nie reagowały, zmieniłem baterie nic nie dalo przy tej awarii okazało się że klimatyzacja nie działa, mam wersję manualna i przycisk AC jest zapalony a kompresor nie startuje... Auto we wrześniu ubiegłego roku miało wymieniony cały układ klimatyzacji na fabrycznie nowy, łącznie z płukaniem układu więc udałem się do warsztatu bo wszystko jest jeszcze na gwarancji, na miejscu sprawdzono czynnik, ciśnienie, zawor wysokiego ciśnienia, podłączono kompresor na krótko i wystartował, komputer widzi włączony i wyłączony przycisk na panelu, zero błędów w sterownikach, przekaźniki i bezpieczniki ok, czujnik temp zewnętrznej dziala wiec rozłożyli ręce i kazali szukać dobrego elektryka bo wg nich układ mechanicznie jest sprawny, a wina leży po str elektryki, dodam że wymianę silnika jak i wcześniejszą wymianę układu klimatyzacji robił ten sam warsztat i panowie twierdzą że po zamontowaniu silnika klimatyzacja działała bo nabijali układ więc odpada że coś uszkodzili. Po zdjęciu minusa na akumulatorze i ponownym podpięciu nagle kluczyki zaczęły działać, klima się załączać i już myślałem że jest ok ale jak to bywa klima znów szalej, raz załączy raz nie i nie ma znaczenia czy ciepło czy zimno, mokro, sucho, od wczoraj prawa przednia pozycja mimo sprawnej żarówki raz świeci a raz nie i oczywiście błąd na desce rozdzielczej się wyświetla... Ja już rozkładam ręce bo nikt nie potrafi mi pomóc a mieszkam w Gorzowie Wlkp, auto przez wszystkie naprawy przekroczyło już cenę zakupu a ja chyba nagram tutorial jak wjeżdżam tym autem do Warty. Czy ktoś ma jakieś pomysły albo jest dobrym elektrykiem?

    Wysłane z mojego moto g23 przy użyciu Tapatalka



    Ostatnio edytowany przez AdrianWal; 10005161.
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X