O2 1.6 MPI 2007 problem z klimatyzacją

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Jck__
    Classic
    • 2019
    • 9
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    O2 1.6 MPI 2007 problem z klimatyzacją

    Witam, od dłuższego czasu mam problem z klimatyzacją. Objawia się to tak, że klimatyzacja włącza się losowo w różnych okolicznościach, w różnym czasie itd. Dwa lata temu byłem u mechanika i stwierdził, że układ jest szczelny, sprężarka pracuje, ale nie ma wystarczającego ciśnienia, żeby to działało. Zaproponował wymianę sprężarki, wymianę chlodnicy oraz czyszczenie układu. Był to koszt około 3000 zł, więc stwierdziłem, że na razie będę obserwował.
    Co się dzieje? Klimatyzacja się włącza np po przejechaniu kilku a czasami kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu kilometrów. Czasami w ogóle się nie włączy na trasie np 300km. Zauważyłem, że pogoda nie ma wpływu na to czy się włącza czy nie. Mówiąc, że się nie włącza, mam na myśli chłodzenie, bo sam układ działa, słychać go, widać podwyższone obroty i spalanie podczas postoju.
    Mam dwa typy, które też nie działają zawsze, ale często się sprawdzają, co zrobić, żeby zaczęło chłodzić. Pierwsze to przytrzymać kilkanaście sekund na obrotach powyżej 5000. Drugi to klikanie na zmianę włączania i wyłączania klimatyzacji, aż załapie.
    Zastanawiam się, czy nie jest to kwestia elektroniki, bo skoro się włącza czasami, to wygląda jakby układ miał wszystko, co potrzebne do chłodzenia.

    Czy ktoś z Was się spotkał z czymś podobnym? Macie jakieś pomysły?
  • georgg
    RS
    • 2013
    • 17082
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    #2
    Po pierwsze to diagnostyka za pomocą VCDS-a, po drugie poszukanie w okolicy kogoś kto ma podobny panel klimy i ewentualna podmiana w celu sprawdzenia.

    ​​​​​
    SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
    ​​​
    Grzegorz

    Moja Ambitna Czarnula

    Komentarz

    • kowaltom99
      Rider
      • 2009
      • 738
      • Octavia II (1Z3)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      Na moje to zawór sterujący sprężarką klimatyzacji.

      Temat znany i opisany tu na forum - lubi się przycinać

      Komentarz

      • ROBAL_26
        RS
        • 2010
        • 2320
        • Octavia I combi (1U5)
        • ATD 1.9 TDI PD 101 KM

        #4
        kolega zajmujący się serwisem klimatyzacji i nie tylko również miał taki przypadek w odkupionym aucie klienta gdzie klient również przekazał że klimatyzacja nie działa i były próby jej uruchomienia i nic to nie dało, kolega który odkupiła auto od klienta wszystko po sprawdzał i również wymienił sprężarkę ( nawet 2szt.) i nic to nie zmieniło , dał auto na sprawdzenie do znajomego elektryka i niby znalazł coś w panelu klimatyzacji ale nie do końca bo dalej był problem , więc samodzielnie mając inną octavie 2 tyle że fl przełożył panel klimatyzacji i niedziałająca klimatyzacja zaczeła działać , okazało się iż uszkodzony był panel klimatyzacji.
        Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

        ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

        https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

        Komentarz

        • Jck__
          Classic
          • 2019
          • 9
          • Octavia II combi (1Z5)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          #5
          Macie może kogoś, kto pomoże z tym tematem z Katowic lub okolic? Nie mam niestety nikogo z podobnym panelem, żeby sprawdzić, ale widzę, że używki są już od 40 zł na internecie, więc mogę po prostu zamówić w ciemno.
          Co do zaworu, ktoś już mi o tym mówił, ale jak wspomniałem o tym mechanikowi, to powiedział, że to nie to. Oczywiście to ten mechanik, który zaproponował kompleksową wymianę wszystkiego na wszelki wypadek.

          Komentarz

          • krzynol
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 10919
            • Superb II combi (3T5)
            • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
            • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

            #6
            Zamieszczone przez kowaltom99 Zobacz wpis
            Na moje to zawór sterujący sprężarką klimatyzacji.

            Temat znany i opisany tu na forum - lubi się przycinać
            też o tym pomyślałem
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz

            • kowaltom99
              Rider
              • 2009
              • 738
              • Octavia II (1Z3)
              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

              #7
              Zamieszczone przez Jck__ Zobacz wpis
              Macie może kogoś, kto pomoże z tym tematem z Katowic lub okolic? Nie mam niestety nikogo z podobnym panelem, żeby sprawdzić, ale widzę, że używki są już od 40 zł na internecie, więc mogę po prostu zamówić w ciemno.
              Co do zaworu, ktoś już mi o tym mówił, ale jak wspomniałem o tym mechanikowi, to powiedział, że to nie to. Oczywiście to ten mechanik, który zaproponował kompleksową wymianę wszystkiego na wszelki wypadek.
              Ja bym jednak proponował najpierw przeczytać ten topic

              Komentarz

              • Jck__
                Classic
                • 2019
                • 9
                • Octavia II combi (1Z5)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                #8
                Udało mi się dzisiaj podmienić panel klimatyzacji i niestety nic to nie dało. Samo włączenie na panelu działalo tak samo, czyli słychać dodatkową pracę, rosną obroty oraz spalanie chwilowe.


                Jestem jeszcze w trakcie czytania tego wątku o opóźnionym włączaniu się klimatyzacji, ale rzuciłem tylko okiem na wentylatory. W czasie, kiedy Klima nie działała to wentylator też nie pracował. Muszę sprawdzić jeszcze w momencie, kiedy Klima się włączy.
                Jeżdżę rzadko i raczej krótkie trasy, więc w większości przypadków nawet klima nie wystartuje zanim dojadę do celu.

                Komentarz

                Pracuję...