Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem ze złapaniem stacji radiowej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem ze złapaniem stacji radiowej

    exportsubripp, jaki to był rocznik?

  • #2
    Problem ze złapaniem stacji radiowej

    Witam,

    Mam problem w mojej Skodzie ze złapaniem jakielkolwiek stacji radiowej.
    Myslalem ze to dlatego ze mieszkam na wsi ale wczoraj nawet w trojmiescie mial problem zlapac czy to radio zet czy rmffm a jak juz cos zlapal to duze zaklocenia

    Wymienilem antenke na dachu, sprawdzilem wtyczke na radiu i niby wszystko jest ok.

    Czasami jest nawet tak ze jak rano jade do pracy to wszystko gra a popoludniu jak wracam to niczego nie łapie
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Mam podobnie, też w OII i też BKD. Podejrzewam , że antena gdzieś nie styka, ale nie chce mi się za to zabrać. Tym bardziej, że żona użytkuje ten samochód i nie narzeka, wiec co się będę niepotrzebnie wypuszczał. Chociaż jak wsiądę raz na jakiś czas, to szlag mnie trafia.
      Na pewno jest złączka za radiem. Prawdopodobnie jest też druga w podsufitce, niedaleko anteny ( ale tego nie wiem na 100% ). Na pewno w OI jest w podsufitce, więc przez analogie podejrzewam , że w OII też powinna być. Choćby dlatego, żeby w przypadku wymiany anteny nie trzeba rozbebeszać całego auta, żeby wyciągnąć cały kabel.
      Miłej zabawy, pozdrawiam.

      Komentarz


      • #4
        czo to bedzie rozwiazaniem

        Witam, nadal mam probem z odbiorem stacji radiowych. Odlaczylem antene podlaczona do radia i dotknalem zwyklym krotkim kabelkiem i nagle stacje radiowe odbieraja bez zarzutu. Ale znalazlem na allegro cos takiego i nie wiem czy bedzie to rozwiazaniem moich problemow:
        Link

        Komentarz


        • #5
          Koledzy to jest dział OIII a raczej nie piszecie o OIII. Nie wiem jakie radio macie w Waszych samochodach ale jeśli radio jest nieoryginalne w skodzie należy zastosować separator antenowy, żeby zasilić wzmacniacz anteny. W oryginalnym radiu zasilanie takie idzie po kablu koncentrycznym a w radiu nie oryginalnym już nie. W linku poniżej macie taki separator sprzedający błędnie nazwał to wzmacniacz bo to nie służy do wzmacniania tylko do podania napięcia "na antenę" a odseparowanie tego napięcia od wejścia antenowego radia.
          Link
          Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

          Komentarz


          • #6
            To nie jest jednak dział o3 więc powiem, co się wczoraj dowiedziałem o antenach dachowych w o2. Radio puszcza wewnętrzną żyłą gniazda fakra napięcie do wzmacniacza antenowego, który znajduje się w PODSTAWIE anteny i puszcza tylko wtedy, gdy wykryje właściwe opory i funkcjonowanie anteny. Wymiana samego bata na dłuższego u mnie nie pomogła, a trzeszczą mi nieraz stacje w centrum miasta. Za to magik od anten i stereo pokazał mi całą szufladę wymontowanych z octavii podstaw anten ze wzmacniaczami, które na skutek nieszczelności tej gumowej uszczelki na dachu krótko mówiąc zgniły. Dlatego nawet na drut czy widelec odbiór jest lepszy. To tyle.
            Kiedy kobieta gada najmniej? W lutym.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X