Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Bład 006297 i 006012

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Bład 006297 i 006012

    Znowu odgrzewam kotleta.
    W styczniu na przeglądzie w Aso podregulowali i była gitara. Miesiąc temu znowu lipa. Znowu wizyta w ASO. Diagnoza niemiła dla ucha wtryskiwacze. przejechane 55tys. Stwierdziłem, że nie ma co rzeźbić trza wymienić. I od miesiąca mam spokój, nawet jak jest ciepło. I z gazem w skodach radzę omijać druciarzy. Lepiej znaleźć sobie dobre ASO. Osobiście polecam Sinclana w w-wie na grochowskiej. Na bielanach nawet w papierach zamiast zbiornik stako napisali statko.

  • #2
    [O2FL] Bład 006297 i 006012

    Witam
    Może ktoś powiedzieć naczym polegają te błedy bo nigdzie nie mogłem znaleść opisów?
    Dziwnie zaczyna mi skrzynia biegi zmieniać i jestem troche zaniepokojony.
    Address 02: Auto Trans Labels: 0AM-300-04x.lbl
    Part No SW: 0AM 300 048 M HW: 0AM 927 769 D
    Component: GSG DSG AG7 402 2151
    Revision: 00040024 Serial number: 00000902050013
    Coding: 0000020
    Shop #: WSC 20640 456 178019
    VCID: 3A7F36DB0E9F

    2 Faults Found:
    006012 - Clutch 2: Tolerance Limit Reached
    P177C - 003 - Mechanical Failure - Intermittent
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00100011
    Fault Priority: 0
    Fault Frequency: 254
    Reset counter: 9
    Mileage: 66217 km
    Time Indication: 0
    Date: 2109.14.07
    Time: 19:46:43

    006297 - Clutch 2: Function Restriction
    P1899 - 000 - - - Intermittent
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00100000
    Fault Priority: 0
    Fault Frequency: 18
    Reset counter: 3
    Mileage: 77750 km
    Time Indication: 0
    Date: 2114.14.18
    Time: 11:46:46

    Komentarz


    • #3
      adrusek, nie chcę Cię straszyć, ale wygląda na to, że masz do wymiany zespół sprzęgieł. Napisz do kolegi hotrain, o ile pamiętam on miał u siebie identyczne błędy.
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        Jak na gwarancji to do ASO i czym predzej i nie wyjechac do czasu az zamowia nowe. Jak po gwarancji a auto jest serwisowane w ASO, to pisac do VW wypuscili takie gowno, do ktorego teraz nikt nie chce sie przyznac i racjonalne rynki dostaly 5lat gwarancji na skrzynie lub 150kkm przebiegu bez zadnego gadania. -> DSG | DSG7 коробка передач. Претензия по качеству работы к Volkswagen

        Najpierw beda sie starac splawic temac wykonaniem adaptacji skrzyni, ale to pomaga lub nie na bardzo krotki czas.

        Jaki przebieg auta ?? Bo ostatni blad jest przy 77kkm. Nie jest tak zle, ja do tego czasu pewnie bede mial 3 albo 4 komplet sprzegiel :lol:
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Aktualny przebieg 81kkm
          Auto po gwarancji, serwisowane w ASO. Będę dzwonić ale wiadomo co będą mówić, że naprawa nie obejmuje gwarancji

          rozmawiałem przed chwila z serwisem i nie ma takiego czegoś jak gwarancja 5 lat na dsg tylko 2 lata lub przedłużona gwarancja..

          Można było spodziewać się takiej reakcji

          Może ktoś podać numer najnowszego zestawu sprzegieł ?

          Komentarz


          • #6
            W Polsce nie ma, bo Polska to kraj trzeciego swiata i tu obojetne co sie powie to ludzie to lykna. Wada byla, w Polsce twierdzili ze nie ma wady, a na calym swiecie problem byl znany i na rynkach gdzie VAG nie chcial stracic potencjalnych klientow przyjeto, ze bubel beda naprawiac.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Najbardziej ślizgają sie biegi parzyste. Koszt kpl. ori. sprzęgieł to ok 2100zł
              Robota w ASO 1-1,1tyś zł a w nieautoryzowanym warsztacie zajmującym się naprawą skrzyń automatycznych 1.5tyś zł

              Komu najlepiej uwierzyć w rzetelną naprawę ASO czy warsztatowi zajmujący się skrzyniami?

              Komentarz


              • #8
                Objawy jak u mnie. Walcz by Volkswagen Auto Polska Sp. z o.o. - Gwarant - partycypował w kosztach wymiany. Ja zapłaciłem tylko za robociznę lub części - nie pamiętam dokładnie, coś w okolicy 2100 PLN właśnie.
                Rób w ASO z wpisem w historię serwisową.

                Komentarz


                • #9
                  Witam
                  Dzisiaj było auto w serwisie, oczywiście diagnoza sprzęgła do wymiany.

                  Ku mojej radości pan serwisant oznajmij, że bez pisania do VW pokryją koszt kpl. sprzęgieł a tylko będe musiał zapłacić za robociznę ok 1200zł (+/- zależy od godzin)

                  Dzięki za trzymanie kciuków

                  Komentarz


                  • #10
                    adrusek, na wszystko w serwisie są podane godziny na konkretny model więc skąd taka gada że zależy od godzin :idea: :?:
                    mechanik ma przyznane ogórnie x godzin przez system i ma się wyrobić
                    jak nie no to jego problem :lol:
                    wiadomo że jak się szuka nie wiadomo czego to można tak powiedzieć, ale w tym przypadku :idea:

                    Komentarz


                    • #11
                      Na początku miało być 1-1tyś zł a teraz juz 1.2 Chyba chcą zarobić więcej


                      Sprzęgła wymienione, ostateczna cena 1040zł za robociznę.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X