Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Akumulator

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Akumulator

    Czarna_LK, powiem tak, mniej duszące niż normalne, zapach i "smak" też zupełnie inne - obecnie po wypalonych dosłownie kilku z tych normalne fajki są dla mnie mocno gryzące. Podobne opinie nt. zapachu itd. mają osoby niepalące jak np. żona kolegi, który mi o nich wspomniał - wcześniej jej fajki przeszkadzały a teraz stwierdziła, że te nie są takie złe i da się z nimi wytrzymać.

    [ Dodano: Sob 23 Sie, 14 02:36 ]
    a no i jeszcze jeden +. Normalne paliłem setki, bo zwykłe mi nie wystarczały, a cena ta sama. Te są normalne krótkie, a tak mnie do palenia nie ciągnie. Więc nie dość, że za mniej niż pół ceny to jeszcze pozwala mi się ograniczyć :szeroki_usmiech

  • #2
    Akumulator

    Witam, jestem od kilku miesięcy szczęśliwym posiadaczem O2, silnik 1,9 BXE, rok 2007. Dzisiaj rano Oktavka miała problem z rozruchem, a jeszcze zima się nie zaczęła. Postanowiłem zajrzeć co tam za akumulatorek siedzi, a tam czeska AKUMA CZ UM5, 61Ah. Sądzę, że to akumulatorek który był zamontowany na pierwszy rozruch, czyli czas go wymienić. W związku z tym mam trzy pytania:

    - Jakie akumulatorki możecie polecić z własnego doświadczenia (czytałem na forum o zachwalanych vartach silver i o centrach futura, ale wątek na forum do zbyt świeżych nie należał więc proszę o aktualne opinie)?

    - Czy musi to być akumulator 61ah czy może być np. 72ah? Sądzę, że natężenie nie może być zbyt wysokie ponieważ alternator może nie doładowywać akumulatora. Jeżeli jestem w błędzie proszę o sprostowanie

    - Jeżeli jest ktoś z Gliwic lub Rybnika, może wie, gdzie w dobrej cenie mogę kupić dobrą bateryjkę do mojej Skodziny.

    Z góry dziękuje za okazaną pomoc.

    Komentarz


    • #3
      Ja osobiście polecam akumulatory firmy Moll, nie mogę na nie narzekać,gdyż póki co w największe mrozy mnie nie zawiódł,a już kilka wiosen za nami, jak najbardziej możesz wsadzić większy akumulator i alternator,który ma około 120 A, da sobie radę z akumulatorem, a co za tym idzie większy amperaż akumulatora, będzie on ci lepiej kręcił w zimie

      Komentarz


      • #4
        bardzo dużo pozytywnych opinii znalazłem także na temat akumulatorka firmy BOSCH S4 72 AH 680A, chociaż Moll może być dobrą alternatywą do tego Boscha.

        Komentarz


        • #5
          Ja w zeszłym roku kupiłem Varte silver 77/780 A i po pierwszej zimie złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. Odpala od pierwszego strzała. Dałem za niego coś koło 460 zł. Poprzednio włożony był jakiś oryginał chyba hymmm 350 A i po tych 6 latach już ledwie zipał.

          Tak jak pisze zadariusz1sprawdź jaki masz alternator ja u siebie mam 120A. Wklep cały numer z naklejki jaki masz w bagażniku/ w książce serwisowej w jakiś dekoder wyposażenia i powinieneś wiedzieć.

          Komentarz


          • #6
            Kolejny wątek o akumulatorach jest zbędny, bo podczas ostatnich miesięcy przełomu w tej dziedzinie nie było i można kontynuować w istniejącym wątku
            Forum - Octavia Club Polska
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X