Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Czujniki parkowania nowe czy zamienniki?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Czujniki parkowania nowe czy zamienniki?

    sebastian7905, dokładnie :wink: ...interes z naszych kieszeni musi się kręcić :evil:

  • #2
    [O2] Czujniki parkowania nowe czy zamienniki?

    witajcie
    Wczoraj byłem w ASO na serwisie i po podłączeniu do kompa wyszło iż mam walnięte trzy czujnik w zderzakach.
    Powiem wam szczeże że omało nie zszedłem jak ASO wyceniło usługę naprawy na prawie 1400 zł.
    Ja się zgodzę iż pewne usługi w aso są drogie ale to już mnie powaliło na plecy!!!

    Czy czujniki występują w zamiennikach?
    Czy szukać jakichś z rynku wtórnego?
    Czy można jakoś próbować reanimować te które są?
    Czy wymiana ich wymaga zdjęcia zderzaka?


    Ps jaki kabelek kupić by modz samemu podłączyć sie do samochodu i zczytac błędy, ewentualnie coś zmienić?

    Komentarz


    • #3
      Ja za 350PLN kupiłem kompletny zderzak z czujnikami cofania. Już 2 czujniki mi padły i podmieniłem je na z zakupionego zderzaka (nawet ten sam kolor). W przypadku przodu wystarczyło wyciągnąć kratki. W przypadku tyłu nie wiem, ale obstawiam, że już nie jeden temat na forum był na ten temat i wystarczy poszukać.
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        Re: Czujniki parkowania nowe czy zamienniki?

        Zamieszczone przez LUKASZ_diy
        witajcie
        Wczoraj byłem w ASO na serwisie i po podłączeniu do kompa wyszło iż mam walnięte trzy czujnik w zderzakach.
        Powiem wam szczeże że omało nie zszedłem jak ASO wyceniło usługę naprawy na prawie 1400 zł.
        Ja się zgodzę iż pewne usługi w aso są drogie ale to już mnie powaliło na plecy!!!

        Czy czujniki występują w zamiennikach?
        Czy szukać jakichś z rynku wtórnego?
        Czy można jakoś próbować reanimować te które są?
        Czy wymiana ich wymaga zdjęcia zderzaka?


        Ps jaki kabelek kupić by modz samemu podłączyć sie do samochodu i zczytac błędy, ewentualnie coś zmienić?
        Czujniki na allegro (nowe) po ok 50 PLN/szt, używki po 30 PLN można trafić pod kolor
        Wymiana -
        - z przodu trochę problematyczne - wprzypadku FL trzeba zderzak zdjąć, ale operacja zdjęcia zderzaka + wymiana czujników + założenie zderzaka to 1-2h na parkingu (ale raczej nie zimą)
        - z tyłu - po odkręceniu paru śrubek od spodu da się wymienić czujniki bez ściągania zderzaka, ale trzeba mieć rączki ginekologa :-)

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X