Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niesprawne spryskiwacze szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Niesprawne spryskiwacze szyby

    Z mojego HTC ONE S pokazuje obrazki z telefonu na ekranie radia.

    [ Dodano: Wto 24 Mar, 15 08:14 ]
    Zamieszczone przez gs3136
    grzegorz_Same zaciągnęły się loga/zdjęcia?
    W radiu w ustawieniach trzeba zaznaczyć tą opcję.

  • #2
    Niesprawne spryskiwacze szyby

    Mam kolejny problem z moja octavia . Nie dzialaja spryskiwacze szyby przedniej oraz tylnej . Zdemontowalem pompke i dziala w obie strony . W elsa nie moge znalesc nigdzie jaki przekaznik jest odpowiedzialny za spryskiwacze . Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki i wszystko jest ok . Mysle ze to albo przekaznik albo manetka .

    Czy w vcds mozna sprawdzic dzialanie samej manetki sa jakies bloki pomiarowe dla manetki ?

    Komentarz


    • #3
      Spróbuj zrobić VCDS-em test elementów wykonawczych w sterowniku CE09 jest do przedniej i tylnej wycieraczki ( sygnał testu idzie wtedy z CE09 ) jak w teście będzie działało to pozostaje manetka , natomiast spryskiwacze przedniej i tylnej wycieraczki w blokach pomiarowych masz na 072 , manetka wycieraczek na 016 .

      Komentarz


      • #4
        swietna podpowiedz . Na elsa zobaczylem ze w tym ukladzie nie ma zadnego przekaznika a nawet bezpiecznika .



        Sprawdze to vcdsem i dam znac .

        Komentarz


        • #5
          technics, ten schemat tego nie pokazuje, ale do sterowania pompką masz dwa przekaźniki ( możesz spojrzeć w ELSA na schemat OII przed FL tam są pokazane dokładnie te przekaźniki i bezpiecznik nr 42 w skrzynce z boku deski rozdzielczej ).
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            Rozebralem wszystko . sprawdzilem po kolei i jak robilem testy to spryski nie dzialaly ...
            blad
            Friday,25,April,2014,17:58:15:32264
            VCDS Version: Release 11.11.3

            Address 09: Cent. Elect. Labels: 1K0-937-08x-09.clb
            Control Module Part Number: 1K0 937 085 HW: 1K0 937 085
            Component and/or Version: BCM PQ35 B+ 020 0358
            Software Coding: 40180AB89005089040100080110000A4030000AE624D85605C 4440000000
            Work Shop Code: WSC 73430 790 00999
            VCID: ECDD5A690F90569
            1 Fault Found:

            00975 - Heated Rear Window (Z1)
            012 - Electrical Fault in Circuit
            Freeze Frame:
            Fault Status: 01101100
            Fault Priority: 5
            Fault Frequency: 1
            Reset counter: 169
            Mileage: 166076 km
            Time Indication: 0
            Date: 2123.14.02
            Time: 17:58:03

            Freeze Frame:
            Term 15 On
            Voltage: 11.95 V
            ON
            ON
            Term 50 Off
            OFF
            OFF

            Ale jak juz wyjezdzalem z garazu sprawdzialem jeszcze raz i o dziwo spryski dzialaja . Testowalem jeszcze kilka razy i dziaja . Cos tam musi nie stykac ... Tylko co

            Komentarz


            • #7
              zacznij od tego, czy przekaźnik cyka jak pompki nie działają
              będzie "połowa" obwodu wiadoma....
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                technics, a może problem jest bardziej prozaiczny niż Ci się wydaje ? przetkaj spryski ?
                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                Komentarz


                • #9
                  Wojtenio, Czy jest szansa takiego zaprogramowania komputera żeby po użyciu przycisku spryskiwacza przedniej szyby wycieraczki nie robił trzech czy nawet czterech cykli po praktycznie suchej i brudnej szybie, a najwyżej jeden cykl ?
                  pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    pacocases, No niestety , ta opcja chyba nie wchodzi w grę , ani w adaptacjach J519 , ani w kodowaniu długim J400 nie ma nic o zmianie ilości cykli po użyciu spryskiwacza szyby przedniej .
                    No chyba że inni koledzy maja jakąś wiedzę na ten temat i chętnie się tym z nami podzielą 8) .

                    Komentarz


                    • #11
                      Wojtenio, Też tak słyszałem ale chciałem sprawdzić co wiedzą inni. Tak czy inaczej jest to bardzo upierdliwa sprawa. Niszczy przy okazji wycieraczki i szybę :roll:
                      pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                      Komentarz


                      • #12
                        Panowie odkopie temat bo ojciec kupił auto i nie działają spryskiwacze, pompka na krotk działa. Bezpieczniki sa ok. O jakim przekaźniku piszecie?Gdzie on jest?

                        Komentarz


                        • #13
                          Miałem ten sam problem, czyli niedziałające spryskiwacze na przedniej i tylnej szybie oraz dodatkowo tylna wycieraczka była zdechła. Ponieważ nie miałem napięcia na bezpiecznikach 41 i 42 to poszedłem dalej i się okazało, że padł przekaźnik oznaczony jako KL75 (zaznaczyłem na zdjęciu w kółku). Znajduje się on pod kolumną kierownicy. Dostaniemy się tam przez odkręcenie pięciu wkrętów (dwa z nich są ukryte pod listwami dekoracyjnymi, a jeden przy bezpiecznikach) trzymających ten kawał plastiku nad nogami kierowcy.

                          20171212_080230.jpg

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X