Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czujniki cofania - problem?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czujniki cofania - problem?

    No i jeszcze wczoraj zrobiłem nowe inne ledy do pozycji z przodu.
    Niektórym się nie podobają, ale mi pasują. Jeszcze nie widziałem jak świecą po ciemku, ale IMO jest super. :twisted:


    Czyli 2x led ciepły biały świecący na boki, żeby cały klosz rozświetlało :szeroki_usmiech

  • #2
    czujniki cofania - problem?

    Mam pytanie odnośnie działania ori czujników (przód i tył).
    Po wrzuceniu wstecznego zaświeca się kontrolka "P" a także uruchamia się kilkukrotne piknięcie. Nawet jak nie ma w pobliżu żadnej przeszkody co kilka sekund ponownie następuje te piknięcie.
    Gdy dojeżdżam do przeszkody pojawia się kolejny sygnał informujący o niej. Im bliżej przeszkody tym sygnał jest częstszy aż do ciągłego (to wiadomo) ale wciąż pojawia się te piknięcie. Moje pytanie brzmi czy tak to powinno być czy jest coś nie tak.
    Była O I 1,9 TDI,
    Jest O II 1,9 TDI

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez hubi82
      Gdy dojeżdżam do przeszkody pojawia się kolejny sygnał informujący o niej. Im bliżej przeszkody tym sygnał jest częstszy aż do ciągłego (to wiadomo)
      i to jest OK
      natomiast
      Zamieszczone przez hubi82
      Po wrzuceniu wstecznego zaświeca się kontrolka "P" a także uruchamia się kilkukrotne piknięcie. Nawet jak nie ma w pobliżu żadnej przeszkody co kilka sekund ponownie następuje te piknięcie.
      może być informacje, że któryś z czujników "pada". Masz możliwość podpięcia samochodu pod komputer?
      Może są zarejestrowane jakieś błędy.
      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

      Komentarz


      • #4
        Podepnij po kompa. Dziwna sprawa prawdopodobnie wariuje jakis czujnik. kompem sprawdzisz który. Rozlacz wtyk i podepnij ponownie powinno zadzialac. Gdyby bylo cos nie tak uslyszal bys dlugi sygnal i komuter wylaczylby asystenta.

        Komentarz


        • #5
          dzięki za podpowiedzi,
          widzę, że bez kompa się nie obejdzie więc poszukam kogoś kompetentnego w tym temacie

          [ Dodano: Pią 09 Maj, 14 11:59 ]
          po podpięciu do kompa wyszło, że faktycznie wariuje jeden czujnik
          kupiony drugi, czeka na wymianę

          [ Dodano: Pią 09 Maj, 14 11:59 ]
          post do zamknięcia
          Była O I 1,9 TDI,
          Jest O II 1,9 TDI

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X