Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

komputer pokładowy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • komputer pokładowy

    Najpierw zerknij w instrukcji belek w jakiej odległości od siebie powinny być zamocowane. Następnie zerknij na box jaki ma zakres regulacji, ponieważ najlepiej jak box ma te same odległości przodu od przedniej belki i tyłu od tylnej. To że może trochę utrudniać otwieranie tylnej klapy nie jest ze względu bezpieczeństwa tak istotne co najwyżej klapa podczas otwierania oprze się szybą o box ale nic złego jej się nie stanie. Najwyżej podczas załadunku będziesz się musiał bardziej pochylić :wink:

  • #2
    komputer pokładowy

    Witam,
    Od niedawna jestem posiadaczem Octavii i nie ukrywam - jest to moje pierwsze auto wyposażone w komputer pokładowy. Myślałem, że będzie prosty w obsłudze i nie będę z nim miał problemów, ale okazało się, że moja ciekawość doprowadziła mnie do sytuacji, z której nie potrafię wybrnąć. Po pierwsze - spalanie chwilowe. Na początku rzeczywiście było to spalanie chwilowe, aktualizowało się co kilka sekund. Jednak po jakimś czasie (pewnie coś poprzestawiałem) zmieniło się na spalanie bardzo chwilowe - teraz mam tak, że w momencie gdy zdejmuję nogę z gazu auto pokazuje mi spalanie 0/100km, w momencie gdy przyspieszam pokazuje 13/100km itp. Wygląda to tak jakby aktualizacja następowała co 1 sekundę.
    Czy jest możliwość żeby to zmienić na poprzednie wskazania?
    No i drugi problem, który pojawił się wczoraj - wszedłem w menu komputera pokładowego i teraz już nie mam żadnych wskazań, cały czas świeci się napis WELCOME. Czy ktoś wie jak z powrotem wrócić do normalnej pracy komputera?

    Pozdrawiam!

    Komentarz


    • #3
      Lukeem, w O2 sterujesz wskazaniem komputera pokładowego przyciskami góra-dół na samym końcu manetki wycieraczek
      dłuższe przytrzymanie "góry" powoduje wyjście do menu wyżej
      na dole masz przycisk- który zatwierdza twój wybór albo przełącza pomiędzy wskazaniem Komputer 1/ komputer 2

      to tak w skrócie :wink:
      jak nie dasz rady - zawsze pozostaje ci przeczytanie instrukcji uzytkownika lub używanie internetu - np Google :lol:
      a jakbyś jeszcze miał problemy- polecam You Tube :roll:
      Link
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        Dzięki piotrek_gdy za szybka odpowiedź!
        O sterowaniu komputerem już zdążyłem się dowiedzieć, instrukcję czytałem, ale nie ma tam rozwiązania mojego problemu. Dzięki za linki YT - o tym nie pomyślałem.

        Komentarz


        • #5
          Re: komputer pokładowy

          Zamieszczone przez Lukeem
          teraz mam tak, że w momencie gdy zdejmuję nogę z gazu auto pokazuje mi spalanie 0/100km, w momencie gdy przyspieszam pokazuje 13/100km itp. Wygląda to tak jakby aktualizacja następowała co 1 sekundę.
          ale tak ma być. Noga z gazu i spalanie pokazuje 0. Nowoczesne silniki nie pobierają paliwa podaczas hamowania silnikiem (przynajmniej taka jest teoria).
          SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
          ​​​
          Grzegorz

          Moja Ambitna Czarnula

          Komentarz


          • #6
            Lukeem, tobie przynajmniej "0" pokazuje u mnie ---
            Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
            Obecnie -> Seicento 900+LPG
            Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
            Bylo ->GOLF 3 1.8

            Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

            Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

            Komentarz


            • #7
              No w zasadzie to teraz pokazuje mi tylko napis WELCOME.
              Wolałem jednak tę pierwszą opcję, kiedy komputer aktualizował się co kilka sekund.
              Dziwne, ale nie mogę w necie znaleźć informacji o tym napisie...

              Komentarz


              • #8
                Lukeem, a ty na pewno masz maxiDota?
                dziwny napis- chyba, że masz navi
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  Wygląda na to, że mam taki właśnie wyświetlacz. O nawigacji niestety nic nie wiem, kupiłem auto sprowadzone - przy szybie jest zamontowany moduł GPS, ale myślałem, że to pod radio (no i tutaj również niespodzianka - nigdzie w necie nie znalazłem takiego radia!), ale brak mu jakiejś karty (GPS card) więc nie działa
                  Tak jak pisałem - Octavia to dla mnie coś zupełnie nowego, nie bardzo się orientuję w jej możliwościach.

                  Komentarz


                  • #10
                    Jest takie cos w naszych czasah ....... jak aparat fotograficzny.... dzieki czemu można zrobić zdjęcie nurtującego Cie problemu i w kilka sekund wrzucic na forum by inni widzieli i nie zadawali zbędnych pytań.
                    Polecam, naprawde ułatwia zycie

                    Komentarz


                    • #11
                      aaaaa, dzięki, posiadam taki aparat i postaram się (jak tylko będę miał możliwość) zrobić odpowiednie zdjęcie i tu wrzucić

                      [ Dodano: Sob 03 Maj, 14 16:53 ]
                      Napis wygląda tak jak na załączonym obrazku. Dodam tylko, że przyciski góra/dół i RESET/OK nie działały, tzn. wciskanie, przytrzymywanie ich nie powodowało żadnej reakcji.
                      Dziś (prawdopodobnie) po wyłączeniu zapłonu, przytrzymaniu przycisku góra i włączeniu zapłonu udało się wejść do menu i włączyć co trzeba. Wygląda na to, że temat zamknięty.
                      Załączone pliki

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X