Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak zasilania modułu BT

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Brak zasilania modułu BT

    Naklejka jest strasznie zamazana, ale z tego co odczytałem to chyba ASV więc zmieniłem w profilu. To już wiem.
    4tech, Dzięki za wytłumaczeniemam z VP

  • #2
    Brak zasilania modułu BT

    Witam,

    Po tym jak udało mi się namierzyć, że w moim aucie jest moduł BT, który przez poprzedniego właściciela auta nie został wspomniany ze względu na jego stan techniczny, próbuję go doprowadzić do używalności.

    Stoję właśnie przed problemem braku +12 zasilania na kostce od BT
    Ponieważ piny były mocno pokryte "zieloną mazią" rozebrałem kostkę, sprawdziłem czy na samym przewodzie jest + i okazuje się że niestety nie Dla spokoju czy to nie jest gdzieś ucięta wiązka sprawdziłem drugi przewód masy i tu wszystko gra.

    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

    Pierwsze co przyszło mi do głowy, to że bezpiecznik nawalił ... i tu problem gdzie jest bezpiecznik od tego cuda ? Bezpiecznika 48 w tablicy rozdzielczej, który w/g instrukcji nazywa się "TELEFON" nie mam wcale (nie ma w skrzynce pod numerem 48 obsadzonych pinów).

    Wiązka BT wydaje się być oryginalna bo wszystko ładnie wychodzi z Oryginalnych oplotów w wiązce radiowej .

    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl


    Skąd idzie ten czerwony kabelek w fabrycznej wiązce Do modułu BT pod siedzeniem pasażera (czy ma to jakiś bezpiecznik) ?

    Z góry dziękuję za pomoc
    Sebastian

    Komentarz


    • #3
      kaluzas, bezpiecznik od telefonu jest w skrzynce w komorze silnika, Nr 9 (5A) ( to jest stały +12 V; nie po stacyjce ).
      Podłącz go, zaznacz moduł tel (77) w GW i zobacz czy da się do niego wejść VCDS-em.
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        kowal 2002, Dzięki za przywrócenie mnie do mniej oczadziałych

        Nie mam pojęcia jak ja wybierałem instrukcję, ale chyba zaglądałem do modelu 05/2012 bo widzę że tam jest Telefon pod bezpiecznikiem 48 w tablicy rozdzielczej.

        Oczywiście tak jak radziłeś odnalazłem brak bezpiecznika pod numerem 9. Po zamontowaniu tego bezpiecznika mam komplet zasilania na kostce.

        Niestety po załączeniu 77 w GW sypie błędami o braku komunikacji i nie da się wejść do 77

        Jutro jeszcze sam moduł dam kumplowi w pracy żeby posprawdzał jakieś podstawowe diodki kondziorki i inne zimne luty .... może coś drgnie, jak nie, to mam wszystko żeby zakupić nowy moduł


        Mam jeszcze nadal problemik z pinami z kostki bo strasznie paskudne, w ASO mają po 24 PLN/szt. a w elektronicznym dobrali mi "prawie" takie, ale niestety nie do końca pasują
        Czy jest jakieś sensowne miejsce gdzie kupie takie piny w rozsądnej cenie ?

        Jeszcze raz dziękuję bardzo
        Sebastian

        Komentarz


        • #5
          kaluzas, Sprawdź czy na tej złączce przy BT jest sygnał CAN ( piny 17 i 18 ); jest to ta sama magistrala CAN-Infotainment, która dochodzi do kostki radia. Na początek zmierz napięcie na obu pinach ( względem masy ) i porównaj czy jest takie samo jak na kostce radia. Jeśli tak to jest szansa, że magistrala jest OK i problem z komunikacją leży faktycznie w module BT.
          Co do pinów to pewnie dobrali Ci takie jak na kabelku serwisowym 000 979 009 a do tej kostki potrzebne są kabelki 000 979 010. Z tego co widzę to u nas faktycznie ciężko o te kabelki/piny. To co masz w ASO to kabelek serwisowy z zaciśniętymi z obu stron pinami więc wychodzi 12/pln za szt. Jak nie potrzebujesz wymieniać wszystkich to 2-3 pinów może nie opłacać się ściągać gdzieś z e-bay-a...

          Ewentualnie zapytaj usera koleś, on chyba ma jakieś piny z demontażu.
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X