Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Problem z czujnikami parkowania przód - O2 FL Kombi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Problem z czujnikami parkowania przód - O2 FL Kombi.

    Udało się komuś zainstalować stery 64bit do Windows 10 ?
    Podczas instalacji dostaje info: "Install Failed"


    Update: Właśnie znalazłem - trzeba odznaczyć podpisywanie sterowników:
    403 Forbidden

  • #2
    [O2FL] Problem z czujnikami parkowania przód - O2 FL Kombi.

    Witam,

    Mam problem z czujnikami parkowania z przodu. Nie działa skrajny lewy czujnik. Przy czym słowo "nie działa" jest nie do końca prawidłowe. Auto raz normalnie włącza czujniki i działają wszystkie poprawnie, a raz odłącza cały system. Stan taki występuje zupełnie losowo. Stojąc z wyłączonym silnikiem system potrafi pracować poprawnie przez 5-10 min, następnie przez minutę błąd, następnie znowu działać, znowu nie działać... Raz działa poprawnie cały dzień, raz pół nie ... Czasy działania/niedziałania są zupełnie losowe. I to mnie strasznie zbija z tropu gdzie szukać.
    Przeczytałem wszystkie tematy na forum, większość problemów pojawia się z czujnikami tylnymi.
    Idąc za radą zamieniłem czujniki miejscami. Efekt jest taki że nadal nie działa skrajny lewy. Zdjąłem zderzak, wyjąłem całą wiązkę - żadnych śladów przetarć, zaśniedzeń itd. Dodatkowo mając włączone czujniki ruszałem całą wiązką - nie udało mi się znaleźć miejsca które powoduje błąd.
    Na komputerze tradycyjny błąd 01629 - zwarcie lub obwód przerwany.

    I teraz pytanie - jak sprawdzić co powoduje zwarcie ? Nie chciałbym zamawiać na wyrost całej wiązki pod zderzakiem a potem okaże się że to coś dalej. Czy są jakieś szczególnie narażone miejsca ? Ostatnio w aucie wyjmowana była turbina. Czy gdzieś w okolicy idzie wiązka od czujników i tam mogło się coś uszkodzić? Wyjmowana była od dołu a tam nie widziałem kabli.

    I czy jest możliwość jakoś oszukania całego systemu, że czujniki z przodu są podłączone i pracują prawidłowo ? W ten sposób odłączyłbym wiązkę przy zderzaku, na krótko oszukał komputer i sprawdził czy będzie działał poprawnie. Jeżeli tak to znaczy że jednak kable w zderzaku są felerne. Jeżeli dalej będzie źle to znaczy że zderzak jest ok a wina leży gdzie indziej... Jakieś pomysły ? Dalsza część wiązki jest już połączona z innymi kablami i szczerze mówiąc dostać się tam to będzie tragedia ;/

    Komentarz


    • #3
      Też tak miałem rok temu, ja najpierw wymieniłem czujnik, to pomogło na 2 dni,potem sobie przypomniałem,że jak wymontowałem z auta antyradar to kabel idący do przedniej anteny miałem opaską plastikową przyczepiony do wiązki czujników i poruszałem kablem idącym do czujnika i odpukać do dziś działają jak należy,moim zdaniem masz tak jak ja walniętą wiązkę gdzieś pod zderzakiem ja swoje kable oglądałem i tez nigdzie nie znalazłem przetarcia

      Komentarz


      • #4
        CybPL, sprawdź złącze wiazki parktronika które znajduje się na podłużnicy koło sprężarki klimy(prawa strona)
        wiązka dalej idze w kierunku podszybia i podszybiem przechodzi na lewą stronę - może przy wyjmowaniu turbiny gdzieś przypadkowo przetarli izolację
        naprościeji - "przedzwoń" instalację od centralki parktronika(tylne lewe nadkole w bagazniku) do złacza na prawej podłużnicy i będziesz wiedział czy to wina wiazki
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez zadariusz1
          Też tak miałem rok temu, ja najpierw wymieniłem czujnik, to pomogło na 2 dni,potem sobie przypomniałem,że jak wymontowałem z auta antyradar to kabel idący do przedniej anteny miałem opaską plastikową przyczepiony do wiązki czujników i poruszałem kablem idącym do czujnika i odpukać do dziś działają jak należy,moim zdaniem masz tak jak ja walniętą wiązkę gdzieś pod zderzakiem ja swoje kable oglądałem i tez nigdzie nie znalazłem przetarcia
          Czujnik na 100% jest dobry, bo zamieniałem miejscami. Do wiązki nie jest nic przyczepione.
          Dziwi mnie to że auto stoi i raz działa a raz nie. Ani autem nie buja w tym czasie ani nic a mimo to przerywa. Też mi się wydaje że to gdzieś ta wiązka pod zderzakiem ale może ktoś ma patent jak sprawdzić czy to nie gdzieś dalej ?

          [ Dodano: Czw 09 Paź, 14 09:14 ]
          Zamieszczone przez piotrek_gdy
          CybPL, sprawdź złącze wiazki parktronika które znajduje się na podłużnicy koło sprężarki klimy(prawa strona)
          wiązka dalej idze w kierunku podszybia i podszybiem przechodzi na lewą stronę - może przy wyjmowaniu turbiny gdzieś przypadkowo przetarli izolację
          naprościeji - "przedzwoń" instalację od centralki parktronika(tylne lewe nadkole w bagazniku) do złacza na prawej podłużnicy i będziesz wiedział czy to wina wiazki
          Gdyby usterka była ciągła to by nie było problemu. A tak mogę sprawdzać cały dzień i wynik dalej będzie losowy ;/

          Ma ktoś może rysunek którędy dokładnie idzie ta wiązka ? Od zderzaka przód aż po tył ? Nie mam dostępu ani do Etki ani do Elsy..

          Komentarz


          • #6
            Witam mam podobny problem jak opisany wyżej wiązka w zderzaku wymieniona na nową czujniki raz działają raz pokazuje że lewy przód jest blisko przeszkody po podłączeniu do vcds żadnych błędów. Czujniki zamieniłem miejscami lewe z prawymi i nadal pokazuje lewą stronę blisko przeszkody czy ktoś ma jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny z góry dziękuję za pomoc
            michał

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez michal5312
              Witam mam podobny problem jak opisany wyżej wiązka w zderzaku wymieniona na nową czujniki raz działają raz pokazuje że lewy przód jest blisko przeszkody po podłączeniu do vcds żadnych błędów. Czujniki zamieniłem miejscami lewe z prawymi i nadal pokazuje lewą stronę blisko przeszkody czy ktoś ma jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny z góry dziękuję za pomoc
              Możliwe, że przesunęło się mocowanie czujnika i czujnik jest zbyt blisko jednej krawędzi otworu. Mocowanie jest klejone na taśmę dwustronną i czasami od upałów może się odkleić/przesunąć.
              U mnie problemem był np zbyt płytko wciśnięty czujnik - nie był na równo z powierzchnią zderzaka i co jakiś czas sam "widział" przeszkodę.
              Spróbuj poruszać czujnikiem, wcisnąć go głębiej w mocowani itp. Sprawdź czy gumowa uszczelka jest równo ułożona.

              Komentarz


              • #8
                wszystko co piszesz zostało sprawdzone nawet czujnik wymontowałem razem z wiązką i położyłem na zderzaku aby nic nie widział i dalej to samo po zamianie czujników i ta sama procedura nadal to samo a czy jeżeli byłby uszkodzony moduł mogłoby się tak dziać i nie pokazywałoby błędów?mam zamiar jeszcze zrobić prowizoryczną instalację od nowej wiązki do modułu aby wyeliminować instalację .Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
                michał

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X