Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrolka przepalonej żarówki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kontrolka przepalonej żarówki

    Nie jestem obiektywny, przynajmniej na początku od odbioru auta.
    Dziś porównując O3, O2 i S2 uszeregowałbym je od najgorszego do najlepszego w ten sposób:
    O3 -> O2 -> S2. Ciekaw jetem S3. Podejrzewam, że pod względem wykonania będzie między O2 i S2, choć różnie może być.

    Moje powyższe spostrzeżenia mam po rozbebeszeniu plastików i wnętrz tychże samochodów.
    S3 też planuję rozbebeszyć do kamery cofania.

  • #2
    Kontrolka przepalonej żarówki

    witam,

    sporadycznie zapala się kontrolka przepalonej żarówki. Sprawdzam przednie reflektory (na działajacym silniku) i oba sie palą. Gdy zgaszę silnik i za jakiś czas znowu chcę gdzieś jechać, kontolka nie zapala się. Czy ktos z Kolegow spotkał sie z podobnym zachowaniem?
    Dzięki,
    Tomek

    Komentarz


    • #3
      tcz, sprawdź styki szczególnie w tylnych lampach.
      120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

      Smarowanie zapewnia

      Komentarz


      • #4
        U mnie zapalanie się tej kontroli powodowała "prawie" przepalona żarówka. Co jakiś czas się zapalała, znikała. Sprawdziłem komputerem, której lampy dotyczy problem - wymieniłem żarówki od świateł dziennych - jak ręką odjął. Przed wymianą, opukałem działający reflektor - żarówka zgasła.
        Po przyjrzeniu się żarówce, gołym okiem było widać, że mogla czasem nie kontaktować
        Jarek

        Komentarz


        • #5
          U mnie było podobnie. Winna była żarówka od świateł mijania, która przepaliła się po 3 tygodniach. Po wymianie żarówki kontrolka zgasła.

          Komentarz


          • #6
            Jak zaczyna się robić chłodno to dość powszechny problem, zwłaszcza jeżeli akumulator ma już kilka lat... u mnie zapalała się kontrolka chociaż żarówki świeciły normalnie. Problemem było napięcie w instalacji które spadło do niskiego stanu (poniżej 12V). Po podładowaniu problemy ustały (rok temu). Ale od 2 mniej więcej dni znowu się zaczęło - tzn. na razie nie mam problemów z żarówkami ale po przekręceniu kluczyka w stacyjce słychać gong a to zapowiada dalsze problemy....
            Pozdrawiam,
            Jaroslav92525

            -----------------------
            VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

            Komentarz


            • #7
              nie kombinuj tylko sprawdź to co najczęściej pokazuje spaloną żarówkę, czyli oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Stawiam na to. Wystarczy nadgiąć delikatnie styki i błąd nie będzie wyskakiwał
              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X