Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] wymiana przewodu antenowego ??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] wymiana przewodu antenowego ??

    Zamieszczone przez kowal 2002
    Nie doczytałem czy ty masz tylko ABS/ASR czy ABS/ESP/ASR; w pierwszej wersji są dwa oddzielne zasilania a w drugim trzy ( 2 ze skrzynki w komorze i 1 ze skrzynki w kabinie ).
    Mam wersję z ESP.
    Na razie zajrzałem tam i mam pytanie czy to ten element na zdjęciu.
    Faktycznie są tam jakieś mostki ale chyba nie wymaga to demontażu całej skrzynki bezpieczników ? Czy też mam zajrzeć gdzieś pod skrzynkę ?

  • #2
    [O2] wymiana przewodu antenowego ??

    hej, prawdopodobnie będę zmuszony wymienić przewód antenowy. Czy ktoś z Was to robił już ?? jakieś dobre rady żeby jak najmniej rozbierać plastików ?? W ogóle co trzeba ściągnąć ?
    Znajomy też mi podpowiedział i lekko przestraszył, żeby uważać na poduszki . Czy ma rację ??
    no i ile metrów przewodu trzeba kupić ?
    Wymieniłem już antenę, radio też jest nowe(inne) a mimo to jeżdżąc po centrum miasta gubię fale także został mi do wymiany przewód antenowy chyba, że macie jeszcze inne sugestie ?

    Komentarz


    • #3
      Generalnie co to za radio, które gubi fale? Coś niefabrycznego? Jaka antenę wsadziłeś do Octavki?

      Komentarz


      • #4
        Prawdopodobnie podczas montażu nowego radia nie podpięto zasilania do wzmacniacza sygnału antenowego :wink:

        Jeśli tak, to wcale nie trzeba wymieniać kabla do anteny, tylko zapodać na niego zasilanie przez separator

        Temat ogólnie wałkowany wielokrotnie. Proponuję użyć opcji Szukaj :diabelski_usmiech
        O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
        Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
        Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez magdalena30
          jakieś dobre rady żeby jak najmniej rozbierać plastików ?? W ogóle co trzeba ściągnąć ?
          Można by zejść tylnym słupkiem do poziomu podłogi i dalej wzdłuż progu do przodu auta - czyli bez ruszania fabrycznego przewodu oraz przednich słupków i całej podsufitki (tylko lekko tył).
          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

          Komentarz


          • #6
            Jesli juz chcesz zmieniac na niefabryczna antene, to stary kabel zostaw, bo wyplatywanie go z wiazki to nudny temat. Lepiej puscic nowy.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              antena jest dokładnie taka
              Link
              więc niby dobra a radio fabrycznie był Stream mp3, który to też gubił fale a teraz jest Swing.
              Objaw ten sam więc radio przyjmijmy, że jest dobre.
              Dodam jeszcze, że poprzedni właściciel miał w miejscu fabrycznej anteny zamontowaną antenę od CB radia. Ja ją zdemontowałem i zakupiłem tą z powyższej aukcji. Oczywiście odpiąłem ten przewód CB i odnalazłem na podsufitce oryginalną wiązkę i z niej podpiąłem się pod antenę.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez magdalena30
                antena jest dokładnie taka
                Link
                więc niby dobra a radio fabrycznie był Stream mp3, który to też gubił fale a teraz jest Swing.
                Objaw ten sam więc radio przyjmijmy, że jest dobre.
                Dodam jeszcze, że poprzedni właściciel miał w miejscu fabrycznej anteny zamontowaną antenę od CB radia. Ja ją zdemontowałem i zakupiłem tą z powyższej aukcji. Oczywiście odpiąłem ten przewód CB i odnalazłem na podsufitce oryginalną wiązkę i z niej podpiąłem się pod antenę.
                Radio jest dobre, bo u mnie zbierało w tunelu pod Wisłostradą a miałem tylko jedną anteną (bez tej w szybie)
                Co prawda na dachu została zmieniona na Triflexa ale to raczej nic nie zmienia
                Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Wally
                  Radio jest dobre, bo u mnie zbierało w tunelu pod Wisłostradą a miałem tylko jedną anteną (bez tej w szybie)
                  Co prawda na dachu została zmieniona na Triflexa ale to raczej nic nie zmienia
                  Ja tam też uważam, że ze strony radia nie ma co się doszukiwać tylko jest coś z przewodem.Wolę raz a dobrze temat przerobić i mieć spokój.

                  Komentarz


                  • #10
                    magdalena30, dziwna sprawa z tym kablem. Zanim zaczniesz prace z przeciąganiem nowego kabla, sprawdź multimetrem czy na pewno stary jest zepsuty. Jeśli kabel gdzieś miałby się zepsuć, to stawiam na okolicę wtyczek. Często zdarza się, że przewód wypada z zagniecionej wtyczki. Polecam więc najpierw sprawdzenie drożności multimetrem. Zwierasz cienkim drucikiem po jednej stronie wtyczkę (środkowy pin z tymi blaszkami zewnętrznymi). Po drugiej stronie przytykasz multimetr ustawiony na "piszczałkę" i przytykasz jedną sondę do środkowego a drugą do zewnętrznego (obojętnie w jakiej polaryzacji). Ma piszczeć. Po tym zabierasz drucik - ma nie piszczeć. Jeśli będzie jak piszę, to kabel jest sprawny i szkoda Twojej pracy.
                    Aktualne zużycie paliwa

                    Komentarz


                    • #11
                      majonezz dziękuję, na dniach sprawdzę.
                      Kolega też podpowiedział mi ,że skoro antena jest ze wzmacniaczem a zasilanie powinno podawać radio to mam sprawdzić na końcu przewodu (przy antenie) czy ten prąd jest i czy owy wzmacniacz w antenie działa.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez magdalena30
                        sprawdzić na końcu przewodu (przy antenie) czy ten prąd jest i czy owy wzmacniacz w antenie działa.
                        Jeżeli miałeś ostatnio (może na którymś spocie) podpinany komp, to brak zasilania / odpięcie anteny powinno wyskoczyć w błędach
                        Jak sprawdzaliśmy na spocie przy Makro, to jak pamiętam, radio pokazało info "antena ON".
                        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X