Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Pali sie kontrolka ESP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Pali sie kontrolka ESP

    U którego mechanika robisz?

    A teraz jak napisałeś o wpisacg do książki serwisowej to sobie uświadomiłem że tego za bardzo nie będzie skoro teraz w Skodzie jest już elektroniczna książka. Trzeba będzie sobie własnego logbooka założyć i rachunki "podpinać" ..

  • #2
    [O2] Pali sie kontrolka ESP

    Witam. Mam O2 1.9 TDi z napędem 4x4. Od jakiegoś czasu zapalała mi się kontrolka ESP, ale po jakimś czasie gasła. Od niedawna kontrolka ESP zapala się po odpaleniu autka i nie gaśnie. Nie czuje jakiejś wielkiej różnicy w jeździe (lato i jesień zobaczymy co będzie zima), ale jak pali się kontrolka to znaczy ze coś jest nie tak i chciałbym usunąć usterkę. Czy jest to jakiś czujnik który tym się zajmuje czy o co tam chodzi? Co bym/powinienem ewentualnie sprawdzić. Próba wyłączenia przyciskiem ESP OFF nic nie daje. Będę wdzięczny za porady.
    2005 Octavia II 1.9 TDI 4x4

    Komentarz


    • #3
      esp jest dość skomplikowany i ma wiele czujników
      aby nie błądzić we mgle musisz podłączyć się pod komputer i będziesz wiedział gdzie szukać

      podjedź na spot do Poznania, to ci chłopaki zdiagnozują przyczynę
      lub też w okolicy masz pełno warsztatów, które klepią te przystanki autobusowe, więc mają sprzęt aby to zdiagnozować
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • #4
        Hej.

        Może zgubiłeś ABS i też kontrolka ESP będzie się Tobie świeciła.

        U mnie przyczyną był uszkodzony/wykruszony "krążek magnetyczny" przy piaście - wymiana razem z piastą - cena w cywilnej wersji ok 450 zł.

        Może również być uszkodzony czujnik abs - koszt ok 70-100 zł na koło. Najlepiej podłącz pod kompa i będzie wiadomo gdzie szukać.

        Komentarz


        • #5
          odczytaj błędy vagiem w 21 wieku to już chyba każdy ma kabelek w domu tak jak prostownik czy klucz do kół... i będzie więcej wiadomo, u mnie była zwalona pompa ABS (czujnik ciśnienia)- regeneracja 500zł - wymiana we własnym zakresie

          Komentarz


          • #6
            potrzebny dokladny kod bledy plus opis tylko ne z jakiegos dretwego vaga z polskim tlumaczeniem. Wczoraj walczylem u siebie tez z esp ale w sharanie.
            G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X