Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bezpiecznik od pompki spryskiwacza?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bezpiecznik od pompki spryskiwacza?

    Witam
    Dzisiaj rano, na gumowej wycieraczce (na szczęście z rynienkami) było pewnie z 0,7L wody. Szyby suche, uszczelka od drzwi też łącznie z dywanikiem na progu. Po dłuższym pooglądaniu tematu, zauważyłem, że mokry jest taki fartuch pod spodem schowka i to bardziej z lewej strony przy tunelu. Tam wychodzą dwie rurki od nawiewu na nogi chyba. Niestety po pracy zbytnio nie mam czasu aby się bardziej zagłębić. Pierwsza moja diagnoza - woda dostaje się nawiewami, rurami klimatyzacyjnymi. Chciałem zdjąć podszybie ale przy obecnej temperaturze to chyba bym połamał cały plastik zanim by wyskoczył z tego nieszczęśliwego zatrzasku przy samej szybie. Odchyliłem tylko i szukałem odpływów , bo pewnie są zapchane. I tu jest moje pytanie:
    --- w którym miejscu do0kladnie są te otwory/rurki do odprowadzania wody z podszybia przy filtrze pyłkowym? Generalnie widzę tam pełno szlamu, liści i oczywiście wody. Dostaje się ona pewnie pod tą puszką z filtrem do obiegu powietrza i wycieka na dywanik po stronie pasażera. Nie zauważyłem jakoś tych otworów, gdzie ich szukać? Na bokach przy tych plastikowych zaślepkach większych otworów (takie gumowe/plastikowe wyjmowane zaślepki), czy może na wysokości samego filtra pyłkowego? Wiem, że ciężko to opisać ale może się komuś uda mi to wskazać. Może jak będzie cieplej, zdemontuję całe łapy wycieraczek i zdejmę/wymontuje te nieszczęsne plastiki zakrywające podszybie, wyczyszczę cały kanał podszybia dokładnie. Obecnie muszę działać raczej na szybkiego jeżeli to możliwe w ogóle jest.
    matu

  • #2
    Bezpiecznik od pompki spryskiwacza?

    Czesc

    OII, przestale mi psikac spryskiwacze...
    Na 100% zamarzl mi plyn bo mialem jeszcze letni.
    Pytanie co dalej sie stalo - czy spalil sie jakis bezpiecznik
    zabezpieczajacy pompke (ale ktory to boi w instrukcji cisza).
    Czy tez pompka padla? Jak to sprawdzic?

    A moze po prostu jeszcze je trzyma zima?

    Najwazniejsze pytanie - czy pompka spryskiwacza ma swoj
    bezpiecznik i jesli tak to ktory to?

    q

    Komentarz


    • #3
      Zamarzł płyn w samej pompce, dlatego nie daje znaku życia.
      Odczekaj aż się zrobi trochę cieplej to puści.

      Nic się raczej nie spaliło. No chyba, że próbowałeś na siłę przez kilkanaście sekund i ciągle spryskać to może wtedy, ale jeśli tylko kontrolnie sprawdziłeś nawet kilkukrotnie to nic złego się nie stało.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez kukubara
        czy pompka spryskiwacza ma swoj bezpiecznik
        nr 42 15-sto amperowy bezpiecznik.
        a z drugiej strony, weź suszarkę do włosów i podmuchaj w kierunku pompki.

        Komentarz


        • #5
          Dzieki - sprawdze jutro...

          q

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X