Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] 01539 - Headlights Not Adjusted

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] 01539 - Headlights Not Adjusted

    Jestem w trakcie poszukiwania wnętrza z Rs-a. Naszło mnie na skórę :szeroki_usmiech

  • #2
    [O2] 01539 - Headlights Not Adjusted

    Witam,
    w innym temacie wspomniałem o błędzie:
    Kod:
    Address 55: Xenon Range        Labels: 1T0-907-357.lbl
       Part No: 1T0 907 357
       Component: Dynamische LWR      0003 
       Coding: 0000007
       Shop #: WSC 73430 790 00000
       VCID: F4E7BA5B974E74BE00B-80A1
    
    1 Fault Found:
    01539 - Headlights Not Adjusted
                005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation
    a nie chciałbym mieszać różnych zagadnień w jednym wątku, stąd zakładam nowy.

    Postępowałem zgodnie z tym opisem:
    Ross-Tech: VAG-COM: Xenon Headlamp Adjustment
    Światła wyłączone, odpalam 55-04-001. W zasadzie nic się nie dzieje. Wg opisu zrozumiałem, że w tym czasie silniki lamp powinny pracować (powinno być słychać "warczenie"), ale u mnie nie dzieje się nic. Efekt:

    Nic to, czekam te 20 sekund (nawet i dłużej), cyferki w okienku "Sample Rate" cały czas się zmieniają. Włączam światła. Nie wiem za bardzo jak mam "Scroll up to Group 002" więc po prostu wpisuję w grupie 002, efekt:

    Przechodzę do błędów, kasuję błąd, słyszę charakterystyczne "warczenie" silniczków ksenonów, błąd wyskakuje na nowo. Co robię źle? Trzeba cierpliwie poczekać, aż "Go!" dla 001 się skończy?

    Z ważniejszych informacji:
    - prawdopodobnie błąd pojawił się po przeglądzie technicznym (wcześniej go nie było), na którym diagnosta stwierdził, że światła świecą mi za wysoko i je obniżył,
    - w momencie włączania zapłonu na włączonych światłach słychać pracę silniczków, a światła się opuszczają po czym ponownie podnoszą.

    Komentarz


    • #3
      Spróbuj zrobić adaptacje ewentualnie jak się nie powiedzie podaj komunikat lub kod przerwania adaptacji.

      Komentarz


      • #4
        phpion, wejdź w bs i włącz z listy na dole adaptacje, resztę masz już w instrukcji. Używaj przycisku on/off/next
        VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
        Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Wolga85
          Spróbuj zrobić adaptacje ewentualnie jak się nie powiedzie podaj komunikat lub kod przerwania adaptacji.
          a co on próbuje zrobić?

          adjustment not possible - sterownik nie zezwala na adaptację
          może masz coś z czujnikami poziomowania, wrzuć bloki pomiarowe czujników

          sama adaptacja trwa sekundę i nie ma co czekać 20 sekund
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Wczoraj spróbowałem jeszcze wykonać cały zabieg na podstawie tego tutoriala:
            How to Properly Re-Calibrate and Adjust Adaptive Bi-Xenon Headlights
            Niestety również bez skutku, efekt taki sam czyli żaden. Nawet po resecie ustawień i wejściu w "Basic Settings" mam te same informacje jak na pierwszym screenshocie, a nie takie jak przedstawiono w tutorialu (mam np. "Adjustment" zamiast "Wait").

            Zamieszczone przez krzynol
            może masz coś z czujnikami poziomowania, wrzuć bloki pomiarowe czujników
            Mógłbym prosić o informację (jak dla laika) w jaki sposób to zrobić? To moje drugie podejście do VCDSa, a pierwsze gdzie zaczynam cokolwiek grzebać

            Komentarz


            • #7
              bloki pomiarowe, grupa 003? (nie pamiętam dokładnie) i tam w procentach jest położenie czujników
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                Rozumiem ze ręczny nie jest zaciągniety ? i auto nie jest obciązone jakos strasznie ?

                Komentarz


                • #9
                  @krzynol:
                  Dzięki, najpóźniej do soboty udostępnię te dane.

                  @spacewalker:
                  Tak, nie jest zaciągnięty. A czy auto nie jest strasznie obciążone... hmmm... siedzę z kompem w środku, a nie ważę 70kg

                  Wczoraj odebrałem auto od mechanika - u niego ten błąd nie wyskakiwał (nie wiem jakim programem/urządzeniem sprawdza), wszystko wg niego jest w porządku. Tak czy inaczej podeślę bloki pomiarowe.

                  Komentarz


                  • #10
                    No ale jak nie ma błędyu to jest wszystko ustawione ?

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez phpion
                      Wczoraj odebrałem auto od mechanika - u niego ten błąd nie wyskakiwał (nie wiem jakim programem/urządzeniem sprawdza), wszystko wg niego jest w porządku
                      jeszcze nie widziałem ogólnego mechaniora z VCDS'em
                      a te ich skanery "wash&go" to nie rozpoznają czegoś takiego jak sterownik xenonów
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz


                      • #12
                        U mnie błąd jest i po skasowaniu słychać buczenie silniczków po czym błąd pojawia się na nowo. U mechanika natomiast nic się nie pokazało - pewnie z powodu, o którym pisze ~krzynol. W momencie włączania zapłonu też słychać buczenie, światła opadają po czym się podnoszą, czyli chyba działają należycie. Tak czy inaczej wrzucę te bloki pomiarowe i poproszę Was o interpretację.

                        // Edit:
                        Bloki pomiarowe:

                        Komentarz


                        • #13
                          phpion, sprawdź czy tylny czujnik masz wygięty "zawiasem" w stronę koła
                          adaptację robisz jak są włączone światła?
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #14
                            O widzisz, coś w tym może być: z tego co pamiętam mechanik mówił, że przy tylnej osi mam ułamany czujnik przechyłu nadwozia i że sobie "dynda". Nie widziałem tego osobiście, ale ponoć jest to jakaś "pałka".

                            Jakiś czas temu w innym wątku podawałem błąd:
                            Kod:
                            00323 - Vehicle Inclination Sensor (G384)
                                        014 - Defective
                                         Freeze Frame:
                                                Fault Status: 01101110
                                                Fault Priority: 4
                                                Fault Frequency: 1
                                                Reset counter: 5
                                                Mileage: 118129 km
                                                Time Indication: 0
                                                Date: 2000.00.00
                                                Time: 07:38:48
                            ale ponoć ten czujnik znajduje się w okolicach schowka na okulary. Poza tym ten błąd występował, ale nie występował w tym czasie błąd xenonów:
                            Kod:
                            Address 55: Xenon Range        Labels: 1T0-907-357.lbl
                               Part No: 1T0 907 357
                               Component: Dynamische LWR      0003 
                               Coding: 0000007
                               Shop #: WSC 73430 790 00000
                               VCID: F4E7BA5B974E74BE00B-80A1
                            
                            No fault code found.
                            Czy sądzisz zatem, że problemem może być ta pałka? Jak znaleźć symbol tego ustrojstwa?

                            Co do pytania o włączone/wyłączone światła: próbowałem różnych kombinacji, w każdym przypadku efekt był taki sam czyli żaden.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez phpion
                              z tego co pamiętam mechanik mówił, że przy tylnej osi mam ułamany czujnik przechyłu nadwozia i że sobie "dynda". Nie widziałem tego osobiście, ale ponoć jest to jakaś "pałka".
                              powiem tak, kurwa mać.....

                              [ Dodano: Pią 27 Lut, 15 11:08 ]
                              Zamieszczone przez phpion
                              ważniejszych informacji:
                              - prawdopodobnie błąd pojawił się po przeglądzie technicznym (wcześniej go nie było), na którym diagnosta stwierdził, że światła świecą mi za wysoko i je obniżył,
                              - w momencie włączania zapłonu na włączonych światłach słychać pracę silniczków, a światła się opuszczają po czym ponownie podnoszą.
                              czyli ważną informacją nie jest ułamany czujnik poziomowania?!
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • #16
                                nie ma co się irytować, zapomniałem o tym, a skojarzyło mi się gdy zapytałeś o tylny czujnik. Tak jak pisałem osobiście go nie widziałem, a miałem jedynie informację telefoniczną. Przeglądałem trochę zdjęć/schematów podwozia ale jak do tej pory nie trafiłem na coś konkretnego. Orientujesz się zatem może jaki jest symbol tego dzyndzla?

                                Komentarz


                                • #17
                                  phpion, bo ciągniesz temat, wszyscy się głowią. a tak by było jedno pytanie jedna odpowiedź
                                  taki: Link
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Rozumiem, ale jeśli o czymś zapomniałem to zapomniałem, nie pominąłem tego faktu bo uważałem, że jest nieistotny. Trudno. Tak czy inaczej dzięki za pomoc. Może dziś uda mi się conieco podejrzeć co tam się nadziało. Jednak zastanawiają mnie 2 kwestie:
                                    1. Na innym forum znalazłem, że prawidłowe wartości dla czujników to:
                                    Kod:
                                    002,1,Front Sensor ( G78 ),(actual),Specification: 12.5...50.0 %
                                    002,2,Rear Sensor ( G76 ),(actual),Specification: 50.0...87.5 %
                                    czyli mieszczę się w normie (na górze, ale jednak).
                                    2. Jeśli czujnik jest/byłby uszkodzony to skąd pojawiła się wartość %?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      bo masz połamane wodziki i czujnik się ustawia źle
                                      sterownik to wychwytuje i nie pozwala zrobić adaptacji na niesprawnym układzie poziomowania

                                      nie szukaj dziury w całym, bo nic nie zrobisz, musisz wymienić element
                                      a ponieważ nie występują pojedyncze części, musiz wymienić cały czujnik - w ASO 500zł
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Ok, dziękuję za pomoc. To co piszesz wydaje się mieć ręce i nogi.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez phpion
                                          To co piszesz wydaje się mieć ręce i nogi.
                                          Tobie się wydaje - ja mam pewność
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X