Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Nawiew raz działa raz nie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Nawiew raz działa raz nie

    ko

    [ Dodano: Czw 29 Wrz, 16 13:49 ]
    :niewiem
    Zamieszczone przez t00m3q
    uruchomisz pw?
    PW nie dostałem - 2 dni, czas minął, widocznie sprawa nie była taka ważna. Teraz to ja nie mam czasu, bo mam ćwiczenie. PW wyłączone.

  • #2
    [O2FL] Nawiew raz działa raz nie

    Witam,
    W mojej skodzie II fl nawiew raz działa, a raz nie. Zdarzyło mi się już tak kilka razy. Raz sie załączył dopiero po 10 minutach, drugim razem po kilku razach jak zgasiłem i odpaliłem silnik a teraz już w ogóle się nie włącza. Przeszukałem całe forum ale rozwiązania, które działały u innych u mnie niestety nie działają.
    Mogę regulować na komp temp i siłę nawiewu ale i tak nie działa. Nawiew sie nie załącza... Bezpiecznik cały, oddczynnik klimatyzacji jest, komputer mechanika nie pokazuje żadnego błędu
    Skoda w wersji Laurin & Klement, climatronic dwustrefowy.

    Ktoś ma jakieś pomysły?
    Laurin & klement ????

    Komentarz


    • #3
      Ja u siebie miałem podobnie - nie załączał się wentylator. Na początku sporadycznie, pomagało ponowne uruchomienie silnika, niestety potem coraz częściej i pomagał czasem kopniak w schowek :P Wentylator po podłączeniu bezpośrednio pod 12V działał prawidło, sprawdzony silniczek - wszystko niby ok. Wymieniłem sterownik - nadal nawalał. Dopiero wymiana całego wentylatora pomogła i mam od ponad roku spokój.
      P.S. Bardzo łatwo się go wyjmuje - 5 min roboty. Niestety koszty pewne są...

      Komentarz


      • #4
        mi tez dzisiaj padl nawiew :? gdzie sprawdzic bezpiecznik? :?:

        Komentarz


        • #5
          Dzieki za zainteresowanie problemem.
          Zauwazylem pewien schemat. Kiedy otwieram samochod i odpalam to nawiew raz działa, raz nie. Natomiast kiedy z pilota otwieram szyby i wchodzę do auta za 5 min to NIGDY nie działa nawiew.

          wojtekwojtek
          Jak otwierasz drzwi kierowcy to masz na łączeniu drzwi i deski rozdzielczej.

          łap zdjęcie

          Maly update:
          Zauważyłem, że jak jest troche chłodniej - jak teraz to nawiew działa bez zarzutu. Jak stoi w słońcu w upalny dzień to są nikłe szanse, że się załączy.

          Jakieś pomysły?
          Laurin & klement ????

          Komentarz


          • #6
            Wiem, minęło parę lat od założenia wątku, ale w moim przypadku problemem było łożysko wentylatora. Zdemontowałem wentylator, wyjąłem silnik, wydmuchałem pyłek grafitowy, kapka oleju na łożysko i śmiga już tydzień.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X