Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stukanie podczas przyspieszania słyszane z prawej strony 1.9

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stukanie podczas przyspieszania słyszane z prawej strony 1.9

    Witam,
    Od dłuższego czasu zmagam się z stukaniem podczas przyspieszania, słyszanym od 2 biegu - rosnącym rytmicznie wraz z prędkością jazdy. Gdy tylko gaz odpuszczę brak stukania niezależnie od prędkości. Stukanie jest podczas jazdy prosto jak i na zakrętach. Bardziej jakby słyszalne przy skręcie kierownicą w prawo. Czytałem kilka postów i skorzystałem z porad - niestety problem dalej występuje.
    Wymienione:
    Półoś prawa wraz w przegubami wew i zew.
    Piasta prawego koła.
    Przełożone przednie tarcze hamulcowe. Na podnośniku prawe koło lekko hamowało w jednym i tym samym miejscu.
    Z ciekawostek.
    Objaw powstał w zeszłym roku przy wymianie kół na zimowe ( zmienione zostały też opony - ale to w niczym nie pomogło), po wymianie na kół na letnie ustał, ponownie się odezwał pod koniec wakacji - i tak cały czas i narasta niezależnie od kół. Może ktoś na forum spotkał się z podobnym przypadkiem, i wskaże gdzie dalej szukać aby wyeliminować to denerwujące stukanie.
    Octavia II na razie seria 105 :już 136

  • #2
    Kolego miałem identyczny problem w mojej O2 FL
    . Salony twierdziły że to łożyska albo felgi i opony. Mój mechanik rozegrał oba przeguby wewnętrzne i okazało się że są wybite kamienie i mają luzu. Założył nowe zamienniki i do tej pory mam spokój. Jak coś to pisz na prv.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Dzięki,
      Prawy przegub wewnętrzny wymieniony, może to jakiś rezonans, że siedząc w aucie wydaje się, że dźwięk ewidentnie dochodzi z prawej strony. Trzeba będzie podejść do lewego.

      Octavia II na razie seria 105 :już 136

      Komentarz


      • #4
        No u mnie biły oba, wydaje mi sie że to pozostałość po przygodzie poprzedniego właściciela, który przyznał się dopiero po tym jak w domu dokładnie obejrzałem koła zimowe. (miał jakąś przygodę z krawężnikiem)

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X