Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Naprawa skrzyni biegów 1,6 MPI JHT

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Naprawa skrzyni biegów 1,6 MPI JHT

    Od pewnego czasu rusza mi się lewarek zmiany biegów na 2 biegu przy dodawaniu i odejmowaniu gazu. Zjawisko się nasila. Mechanik mówi, że wyrobiła się jakaś przesuwka na 2 biegu oraz na wolnych obrotach słychać metaliczny dźwięk. Nie zawsze, ale jest. Ten dźwięk to prawdopodobnie wina łożyska, którego awaria w tych skrzyniach jest dość powszechna. Doradźcie co robić.Czy wyjąć i naprawić swoją skrzynię czy lepiej szukać jakiejś regenerowanej? Słyszałem, że różnie bywa z jakością tych regenerowanych i nie wiem z jakiej firmy najlepiej taką zakupić. Dzięki za wszelkie sugestie.
    ŚKODA 120 L z 1977 roku.
    ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

  • #2
    Z używką to loteria.
    Historię swojej skrzyni znasz (chyba, że kupiłeś auto używane), ale tak czy siak, trochę czasu ją użytkowałeś.

    Kwestia kalkulacji kosztów i ew. ryzyka. Warto jednak zacząć od demontazu tego, co jest i pełnej diagnozy a dalej naprawy / wymiany uszkodzonego elementu ew. szukania innej skrzyni
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Tabel Zobacz wpis
      Czy wyjąć i naprawić swoją skrzynię czy lepiej szukać jakiejś regenerowanej? Słyszałem, że różnie bywa z jakością tych regenerowanych i nie wiem z jakiej firmy najlepiej taką zakupić. Dzięki za wszelkie sugestie.
      Tak samo bywa z jakością wykonywanych napraw, więc ryzyko mniej więcej na tym samym poziomie. Ja bym się nie babrał w naprawianie własnej tylko zakupił regenerowaną (Twoją i tak każą Tobie oddać w zamian).

      U mnie od momentu zakupu (innego auta) lewarek rusza się przy dodawaniu i ujmowaniu gazu na 4. biegu i jeżdżę tak już 50tys. km.
      Ostatnio pseudomechanik też coś przebąkiwał, że skrzynia hałasuje i trzeba by było ją zregenerować, ale póki co dalej będę ujeżdżał i poczekam na nasilenie się objawów.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X