Ponowny montaz hamulców.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • maus
    Drive
    • 2010
    • 73
    • Octavia II (1Z3)
    • BKD 2.0 TDI 140 KM

    Ponowny montaz hamulców.

    Witajcie,
    Mozna wymienic hamulce na nowe(tarcze i klocki z przodu i z tylu czyli calosc) i po jakims czasie znow wszystko sciagnac,zregenerowac zaciski i jarzma no i spowrotem te same lekko zuzyte tarcze i klocki zamontowac???
    Wiem wiem...najlepiej wszystko za jednym razem...ale niestety nie wyrobie sie do piatku ze wszystkim.
    Przed chwila skonczylem sprzatac i przygotowywac garaz po budowie kabiny do piaskowania.
    Ale po probie kompresor 25L nie daje jednak rady.Na wiekszy brak funduszy.Trwalo by to zbyt dlugo z moim malym kompresorem.
    A niestety nie mam zbyt wiele czasu bo w piatek w poludnie musimy wyruszac w podroz na swieta z Belgii do PL.
    Zrobilem juz okolo 5tys.km od czasu zapalenia kontrolki.
    Nie jezdzilem duzo krotkich tras(praktycznie sporadycznie) wiekszosc to byly dlugie trasy do PL i z powrotem no ale jednak juz troche czasu minelo.
    Ile wytrzymiom jeszcze takie hamulce "na rezerwie"???
    Chodzi tu o kolejne min.2.500 a max 3.000 km w wiekszosci na dlugich trasach(moze 250 km na trasach krotkich bedzie).
    Pomozcie bo nie wiem czy wymieniac czy lepiej poczekac az wrocimy w styczniu i dopiero wtedy zrobic od a do z wlacznie z wypiaskowaniem i pomalowaniem zaciskow i jarzm.
    Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

    OIIFL ELEGANCE Hatchback 2.0TDI DSG
  • Andrzej.P
    RS
    • 2011
    • 1516
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    #2
    Jeżeli zaciski są teraz OK, nic się nie blokuje, nie cieknie, to nie ma przeciwskazań, aby dać nowy zestaw tarcz i klocków.

    Wiadomo, później część roboty powtórzysz, bo znów trzeba będzie zdjąć zacisk, ale jeżeli sytuacja tego wymaga (zjechane tarcze / klocki) to nie ma na co czekać.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz

    • maus
      Drive
      • 2010
      • 73
      • Octavia II (1Z3)
      • BKD 2.0 TDI 140 KM

      #3
      Nie mam póki co żadnych problemów z hamulcami ale martwie sie,że po ponownym założeniu coś nie tak się uleży i nie będzie już działać tak jak przed rozkręceniem.
      Wszystko leży gotowe do montażu incl. pasty do nasmarowania prowadnic itd.
      OIIFL ELEGANCE Hatchback 2.0TDI DSG

      Komentarz

      • Andrzej.P
        RS
        • 2011
        • 1516
        • Octavia II (1Z3)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        #4
        Spokojnie, założysz ponownie tak jak było, czyli odpowiednie klocki z daną tarczą; zresztą, nawet jakby to pozamieniać to i tak po chwili się dotrze i tyle.

        Jak jest konieczność to zmieniaj i tyle - potem sobie zaciski wypiaskujesz itp. Teraz nasmarowanie prowadnic itp, wyczyszczenie z syfu, coby całość chodziła bez zacięć i będzie OK.
        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

        Komentarz

        • maus
          Drive
          • 2010
          • 73
          • Octavia II (1Z3)
          • BKD 2.0 TDI 140 KM

          #5
          Super...wielkie dzięki.
          Jutro od rana biore sie do roboty tak żeby w piątek móc wyruszać w trase.
          Temat można zamknąć.
          Pozdrawiam wszystkich i Wesołych Świąt.
          OIIFL ELEGANCE Hatchback 2.0TDI DSG

          Komentarz

          • Andrzej.P
            RS
            • 2011
            • 1516
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            #6
            Tylko pokręć się wokół komina przed tą trasą, coby się wszystko ułożyło. Na początek unikaj gwałtownego hamowania.

            Również życzę Wesołych Świąt
            Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
            FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

            Komentarz

            • maus
              Drive
              • 2010
              • 73
              • Octavia II (1Z3)
              • BKD 2.0 TDI 140 KM

              #7
              Dlatego od rana pacjent na warsztat zeby dac sobie jeszcze szanse na pojezdrzenie po okolicy przed trasą.
              OIIFL ELEGANCE Hatchback 2.0TDI DSG

              Komentarz

              Pracuję...