Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dwumas

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dwumas

    Witam, mam takie pytanie, czy spotkał się ktoś z was że podczas ruszania auto drga, byłem u mechanika i stwierdzono że dwumas do wymiany i teraz moje pytanie czy dwumas już wymiac czy jeździć? mechanik powiedział że śmiało jeździć bo występują tylko drgania podczas ruszania nie ma żadnych innych objawów, a chciał bym jechać w trasę 800 km i teraz nw czy wytrzyma czy lepiej wymienić a jak już wymienić czy dwumas czy zwykle sprzęgło. Roczny przebieg jaki robie to 12 tys km silnik 1.9 105 km.

  • #2
    A ile masz naturlane w ogóle na tym sprzęgle ?
    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


    T: 500286848

    Komentarz


    • #3
      Już go kupiłem takiego więc nie jestem w stanie powiedzieć ile było jeżdżone tak. Aktualny Przebieg 330tys w książce serwisowej znalazłem wymiana sprzęgła przy 134 tys km dodam tyle że innych objawów nie ma sprzęgło bierze z samego dołu.
      Ostatnio edytowany przez Pawel94; 52143.

      Komentarz


      • #4
        podpinam się do tematu, przebieg 183tys,objawy drgania na biegu jałowym i dziwne dźwięki (stuki). Sam jestem ciekawy co by się wydarzyło gdybym założył sztywne koło ( ASO oczywiście odradza ). Czy ktoś z forumowiczów przerabiał podobny temat ?

        Komentarz


        • #5
          W pierwszej kolejności obniżenie kultury pracy . Jest drugi aspekt że dwumas robi za taki ogranicznik by układ napędowy za sprzęgłem nie dostawał tak bardzo .

          Komentarz


          • #6
            A jak wstawię zwykle sprzęgło, to najbardziej dostanie układ napędowy i sprzęgło?

            Komentarz


            • #7
              Ja ale to benzyniak przy ruszaniu miałem wyczuwalne drgania, szarpania bo miałem naderwaną poduszkę skrzyni. Proponuję popatrzeć na nią też, bo potrafi telepać budą przy ruszaniu.

              Komentarz


              • #8
                Witam jestem przed wymiana 2m i borykam sie z problemem co wybrc sachs czy luk prosze o wasze opinie co lepsze

                Komentarz


                • #9
                  i jeszcze jedno pytanie czy Sachs i Luk sa ze soba zamienne tzn jak by bylo Sachsa to moge zakladac Luka i odwrotnie oczywiscie caly komplet

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X