Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tryb awaryjny i kontrolka silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tryb awaryjny i kontrolka silnika

    Witajcie! Zalogowałem się tutaj 2 raz po awarii forum. Ale do rzeczy. Mam problem ze swoją Octavia 2 1.9 tdi bxe. Rok 2006 przebieg 192 tys. Od jakiegoś czasu kiedy podczas jazdy wdepnę pedał gazu powyżej 3000 obr wchodzi mi w tryb awaryjny i łapie dużego muła. Pedał w podłogę, a nie jedzie. Po ponownym odpaleniu do 3000 obr jest wszystko ok dopuki znów nie przekroczę tych 3000 obr. Wczoraj na dodatek pierwszy raz zapaliła mi się kontrolka silnika. Na postoju silnik wkręca się bez problemu na czerwone pole. Auto nie dymi, nic nie gwiżdże. Jest tylko dziwny odgłos jak odpalę i zmieniam z 1 na 2 przy rozpędzaniu jakby rozpędzony wirnik lub tarcza sprzęgła. Później już to nie występuje. Byłem u mechanika na sprawdzenie błędów i wyszło ich 5. Cztery dotyczą świec żarowych że są do wymiany (w zimę troszkę ciężej odpalał jak postał dzień, dwa ale pali ogólnie od strzała) ale piąty błąd jest że potrzebna regulacja jakiegoś zaworu czy czegoś tam. Zapomniałem sczerze bo za dużo spraw na głowie. Ogólnie mechanik obstawia turbinę lub gruszkę od niej. Drugi mechanik egr. Sam już nie wiem co może być. Ma ktoś jakiś pomysł?

  • #2
    Po pierwsze należało by przeanalizować jakie są jeszcze błędy silnika... Pasowało by podłączyć program i porównać podstawowe parametry jak np zadane ciśnienie doładowania a jakie jest rzeczywiste.... Powodów zdychania może być wiele, może to być czujnik różnicy ciśnień DPF jeżeli jest, może to być niedomagający zawór EGR

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X