Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprzęgło Octavia II 1.6tdi 105km czasem nie odskakuje, dziwne zachowanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sprzęgło Octavia II 1.6tdi 105km czasem nie odskakuje, dziwne zachowanie

    Witam. Od paru tygodni w mojej Octavii dzieje się taka rzecz, że jadąc wciskam sprzęgło i czuję jakby był mniejszy opór, bardziej wpadało w podłogę. Przy puszczaniu sprzęgła w tym momencie łapie dużo szybciej (niżej), bo mniej więcej do połowy, a końcowa faza puszczania to takie jego stuknięcie, odskok do pozycji początkowej. Pierwotnie to się zdarzało raz na tydzień. Ostatnio bywa nieco częściej, ale wciąż dość rzadko. Wydaje mi się, że ciepła temperatura wokół ma na to wpływ - im cieplej, tym częściej się pojawia. Ale to wciąż jednostkowe przypadki. Jak się zdarzy to kolejne użycia sprzęgła są już zupełnie normalne. Wczoraj pierwszy raz miałem tak, że przy odpuszczaniu sprzęgło w zasadzie zatrzymało się w połowie i musiałem nogą sam je podbić, aby wróciło. No a po tym znów - działa ok.

    Mechanik oglądał. Przy pedale sprawdzał jakieś pompki pod kątem wycieków, pod samochodem także. Niczego niepokojącego nie zauważył. Mówi, że gdyby układ był zapowietrzony to nie działo by się to tak rzadko, ale w miarę równomiernie. U niego problem oczywiście nie wystąpił Stąd moje pytanie na forum czy ktoś miał podobnie i może nadać kierunek poszukiwań rozwiązania? Co ewentualnie wymienić, żeby po omacku nie szukać przyczyny?

  • #2
    Ja w O3 1.4 TSI znajomego wymieniałem wysprzęglik na skrzyni biegów. Bo miał podobne objawy. Po wymianie problem nie wrócił.
    Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

    Komentarz


    • #3
      Dziękuję za podpowiedź. Właśnie też w różnych miejscach czytałem, że wysprzęglik może to powodować.

      A pamiętasz może czy chodziło o siłownik sprzęgła (też nazywany wysprzęglikiem) czy może wysprzęglik centralny? Bo są takie dwa elementy.
      Ostatnio edytowany przez emd; 9991585.

      Komentarz


      • #4
        [Edit] Ok sprawdziłem, że u mnie jest tylko ten siłownik sprzęgła, znajduje się na skrzyni. A w skrzyni jest łożysko oporowe. Spróbuję zatem wymianę.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X