Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wymiana wtrysków-VCDS-kodowanie-wyuczanie O2FL 1.6TDI CAYC

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wymiana wtrysków-VCDS-kodowanie-wyuczanie O2FL 1.6TDI CAYC

    Cześć,
    Mam Ovtavie IIFL 1.6 TDI CAYC. wymienialem padniete dwa wtryskiwacze, zakodowałem nowymi kodami VCDSem, jednak nie moge, może nie umiem "wyuczyć" nowych wtrysków. Nie mam opcji do wyboru: 'IDE06141 odchyl. najmniejszej dawki wtrysku' w Nastawach Podstawowych. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie, czemu tego nie mam. Auto pomimo zakodowania nowych wtrysków lekko szarpie przy rozpędzaniu i słychac, ze stukają wtryski. Przejechałem tak po wymianie ok 300km, nic sie nie zmienia, więc sterownik sam sie nie 'wyucza". Może ktos z okolic Krakowa ma interfejsa,robił to i mógłby poradzić i pomóc coś na miejscu??
    Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
    Tomek

  • #2
    Czy można liczyć na pomoc? Jakąś odpowiedź, zainteresowanie?
    Tomek

    Komentarz


    • #3
      Z czasem klepanie wtryskiwaczy ustanie, sterownik dopasuje dawki w trakcie codziennego użytkowania i różnego obciążenia silnika tzw. adaptacja dynamiczna. Ale wg mnie trzeba jeszcze pojeździć ~ powyżej 1000km. Tą adaptacje statyczną w vcds nie zawsze udaje się zakończyć pomyślnie...

      Komentarz


      • #4
        Przejechać 1000km to troche jest, a jeździ sie słabo, kiedy tak poszarpuje i co gorsze denerwuje takie klepanie wtrysków Czy jest jakaś metoda by tę adaptacje/wyuczanie zrobic szybciej VCDS;'em, zamiast czekać 1000km?
        Widzę, że masz ten silnik co ja. Jak z doświadczenia oceniasz trwałość tych wtrysków, ich cewek? Czy to taki faktycznie bubel nietrwały? I czy od razu reagować jak coś postukuje, czy jeździć, nie myśleć za dużo o tym?
        Tomek

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X