Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z otwieraniem klapy bagażnika hatchback

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z otwieraniem klapy bagażnika hatchback

    Cześć. Borykam się od dawna z problemem otwierania bagażnika.
    Po wciśnięciu przycisku słychać odgłos zamka, ale klapa nie odskakuje. Dopiero jak docisnę klapę drugą ręką, to da się otworzyć bagażnik. Mi to nawet nie przeszkadza, ale kobita ma problemy żeby coś spakować.

    Wcisnąłem maksymalnie ograniczniki klapy, które są po bokach, ale nie pomogło. Czyżby siłownik zamka nie dawał rady cofnąć rygla?

  • #2
    Z pilota masz to samo?

    Komentarz


    • #3
      Nie posiadam pilota

      Komentarz


      • #4
        Musiałbyś sprawdzić u kogoś w vcds co mówi klamka . I czy masz wsio ok z kablami w przepuście klapy

        Komentarz


        • #5
          Mam VCDS i nie zgłasza problemów bagażnika.
          To nie mogą być kable, bo przycisk działa prawidłowo - słychać krótkie syknięcie siłownika gdy wcisnę przycisk, a jak docisnę klapę słychać dłuższe syknięcie i wtedy się otworzy.
          To trochę tak, jakby siłownik nie miał siły, albo coś go blokowało.
          Ostatnio edytowany przez pakeroso; 44255.

          Komentarz


          • #6
            Skupialbym się na kablach bo może jest niepełne 12v lub sam zamek do wymiany.

            Komentarz


            • #7
              Wyjąłem dziś zamki z klapy, no i nadal nic nie wiem.

              Ogarnąłem tylko mniej więcej jak to działa - wciskam przycisk na klapie, siłownik umieszczony poniżej klapy (w nadwoziu) odpycha dźwigienkę, która naciska cyngiel zamka w klapie i ta wówczas się otwiera.

              Napięć na siłowniku nie mogę zmierzyć, bo impuls jest tak krótki że miernik nie zdąży się ustawić, ale skoro siłownik jest w nadwoziu, to problem kabli w przepuście chyba odpada.

              Najlepiej byłoby mieć siłownik i zamek na podmiankę i wówczas okazałoby się czy to któryś z tych elementów czy napięcia.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X