Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wibracje,rezonans w zakresie 2,1-2,5 tysiąca obrotów 4x4

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wibracje,rezonans w zakresie 2,1-2,5 tysiąca obrotów 4x4

    Witam posiadam octavie 2 z 2006r silnik BMM z napędem 4x4 ,problem tkwi w tym iż od 4 w zwyż są wyczuwalne wibracje,buczenie... dzieje się tak tylko w zakresie 2100-2500 obrotów nie zależnie od prędkości lecz owy problem czuć dopiero od 4 biegu (na 3 możliwe ,że też występuje lecz nie jest to odczuwalne) ,niestety żaden mechanik nie potrafi się określić co może byc przyczyną ,może też nie chcą stawiać diagnoz bo boją się wymienić coś co może okazać się dobre.

    Dotąd wymieniłem olej w dyferencjale oraz sprawdziłem przeguby wewnętrzne (jeden moim zdaniem ma luz tz. lekko góra dół "pracuje") ,oleju w haldexie jeszcze nie wymieniałem ,ponieważ auto posiadam od nie dawna.

    Co ciekawsze gdy wyciągnę bezpiecznik od napędu problem znika aczkolwiek moim zdaniem nie definiuje to awarii haldexa ponieważ wtedy napęd nie pracuje ,więc nawet przy założeniu uszkodzonego przegubu również problem by zniknął.

    Bardzo prosiłbym o jakieś sugestie co sprawdzić ,ponieważ no "mechanicy" rozkładają ręce ,na dniach planuje również wymienic olej z filtrem w haldexie.
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X